Pogrom na Paczka daje MKSowi zwycięstwo w turnieju!

Świetny występ młodziczek MKS PR Urbis Gniezno! Gnieźnianki zdeklasowały Jedynkę Słubice, pokonując ją aż 34:15!

Młode zawodniczki MKSu przyzwyczaiły już nas do tego, że rozkręcają się bardzo powoli. Nie inaczej było dzisiaj, gdy pierwsze minuty nieoczekiwanie zdominowały szczypiornistki Jedynki. Wprawdzie przez kilka chwil obserwowaliśmy rzut za rzutem z obu stron, jednak słubiczanki za sprawą dwóch bramek Natalii Radkiewicz i jednego trafienia Patrycji Mizerskiej wyszły na trzybramkowe prowadzenie 3:6. Wprawdzie podopieczne duetu trenerskiego Popek-Solarek odrobiły dwie bramki, ale tylko po to, by… Znów je stracić. Przy stanie 5:8 trener Popek nie wytrzymał i wziął timeout. Jak się okazało – podziałało. Do głosu doszedł MKS, a dokładniej Natasza Jabłońska. Rzuciła ona trzy z sześciu bramek dla MKSu w tym ciągu, który wyprowadził MKS na prowadzenie 11:8. Wprawdzie Jedynka starała się odpowiedzieć dwoma trafieniami, ale świetnie ustawiona formacja obronna i mądrze rozgrywane kontry tylko powiększały przewagę gnieźnianek, która na koniec I połowy wyniosła już 17:11.

To jednak jeszcze nic w porównaniu z tym, co w drugiej połowie. Genialna tego dnia Daria Rożek pokazała, że może się równać z najlepszymi nie tylko w swojej kategorii wiekowej. Przez około 15 minut ani razu piłka posłana przez słubiczanki nie znalazła drogi do siatki. Show za to pokazała obrona i ofensywa gnieźnianek, który wykorzystywały każdy, nawet najmniejszy błąd rywalek. To zaowocowało serią 11 rzuconych pod rząd bramek, z których aż 6 było dziełem najbardziej bramkostrzelnej zawodniczki MKSu, Agaty Alwin. Pod koniec spotkania Jedynce udało się rzucić jeszcze dwie bramki, tak samo zresztą jak gnieźniankom. Mecz zakończył się wynikiem 34:15, a turniej 1/16 finału Mistrzostw Polski młodziczek padł łupem drużyny MKSu, która zakwalifikowała się do zawodów 1/8 finału w Gorzowie.

MKS PR Urbis Gniezno – UKS Jedynka Słubice 34:15 (17:11)

MKS Gniezno: Kalasz, Rożek – Alwin (11 bramek), Nowicka (1), Sypniewska, Brząkała (6), Kowalewska (4), Stachowicz (1), Jabłońska (7), Kabacińska (3), Raczak, Glinkowska (1), Schulze. Ponadto: Kuszak.

29 kwietnia 2018 | 15:36