Piłka nożna

Warta - Mieszko 3-3
Mieszko - Polonia 3-2
Huragan - Mieszko 1-1

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

MKK - Polonia 58-84
Polonia - MKK 89-68
Astoria - MKK 95-98

Piłka ręczna

MKS - Start 21-32
Piotrcovia - MKS - 34-31
MKS - ....

Futsal

KS - Bojano 3-3
Futbalo - KS 6-1
KS - Futsal 3-3

Polonia kolejnym rywalem Szczypiorniaka na drodze do mistrzostwa

Sezon powoli zbliża się ku końcowi i nadchodzi czas rozstrzygnięć. Przedostatnie spotkanie ligowe Szczypiorniak Gniezno rozegra w Środzie Wielkopolskiej z tamtejszą Polonią.

Historia rywalizacji Wilków ze średzianami jest burzliwa. Minimalna porażka w Pucharze Polski nadal jest w Gnieźnie pamiętana, choć w drugim starciu tego sezonu na Paczka Szczypiorniak zwyciężył 25:20. Wszystko więc może się zdarzyć w sobotnie popołudnie. Trzeba jednak przyznać, że lepsze argumenty stoją za Wilkami. Ostatnie dwa spotkania to dwie wygrane – pewne zwycięstwo u siebie z Spartakusem Buk 36:24 oraz wyjazdowe zwycięstwo z jeszcze aktualnym mistrzem, Hagardem Strzałkowo 22:31. Trzeba przyznać, że ostatnio w drużynie z Pierwszej Stolicy wszystko działa jak w perfekcyjnie naoliwionej maszynie. Szczypiorniak pewnie zmierza w kierunku mistrzostwa Wielkopolskiej Ligi Piłki Ręcznej. Ale do tego jeszcze kawałek drogi.

Pierwszym etapem może być zwycięstwo z Polonią. Szczególnie, że zespół ze Środy walczy co najwyżej o 5 miejsce w tabeli. Mimo tego, że Szczypiorniak jest dopiero trzeci, to jako jedyny ma do rozegrania dwa spotkania. Aktualnym liderem tabeli jest Lider Swarzędz, który jednak zakończył już rywalizację i ma na koncie 26 punktów. Będąca na ten moment przed Szczypiorniakiem Ostrovia Ostrów Wielkopolski ma tyle samo punktów co gnieźnianie – 24, jednak jeden mecz rozegrany więcej. Niezależnie więc od tego czy Szczypiorniak przegra, czy wygra z Polonią, to meczem o mistrzostwo będzie spotkanie Wilków z Ostrovią. Nic nie zanosi się jednak na to, by Szczypiorniak miał przegrać – Polonia w rundzie rewanżowej wygrała zaledwie jedno spotkanie i to tylko jedną bramką z ostatnimi w tabeli rezerwami Stali Gorzów.

Czy Szczypiorniak będzie przystępował do pojedynku o tytuł mistrza z pozycji lidera? Okaże się już w sobotę. Początek meczu w Środzie Wielkopolskiej już o 18.

13 kwietnia 2018 | 16:00

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *