Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Polonia kolejnym rywalem Szczypiorniaka na drodze do mistrzostwa

Sezon powoli zbliża się ku końcowi i nadchodzi czas rozstrzygnięć. Przedostatnie spotkanie ligowe Szczypiorniak Gniezno rozegra w Środzie Wielkopolskiej z tamtejszą Polonią.

Historia rywalizacji Wilków ze średzianami jest burzliwa. Minimalna porażka w Pucharze Polski nadal jest w Gnieźnie pamiętana, choć w drugim starciu tego sezonu na Paczka Szczypiorniak zwyciężył 25:20. Wszystko więc może się zdarzyć w sobotnie popołudnie. Trzeba jednak przyznać, że lepsze argumenty stoją za Wilkami. Ostatnie dwa spotkania to dwie wygrane – pewne zwycięstwo u siebie z Spartakusem Buk 36:24 oraz wyjazdowe zwycięstwo z jeszcze aktualnym mistrzem, Hagardem Strzałkowo 22:31. Trzeba przyznać, że ostatnio w drużynie z Pierwszej Stolicy wszystko działa jak w perfekcyjnie naoliwionej maszynie. Szczypiorniak pewnie zmierza w kierunku mistrzostwa Wielkopolskiej Ligi Piłki Ręcznej. Ale do tego jeszcze kawałek drogi.

Pierwszym etapem może być zwycięstwo z Polonią. Szczególnie, że zespół ze Środy walczy co najwyżej o 5 miejsce w tabeli. Mimo tego, że Szczypiorniak jest dopiero trzeci, to jako jedyny ma do rozegrania dwa spotkania. Aktualnym liderem tabeli jest Lider Swarzędz, który jednak zakończył już rywalizację i ma na koncie 26 punktów. Będąca na ten moment przed Szczypiorniakiem Ostrovia Ostrów Wielkopolski ma tyle samo punktów co gnieźnianie – 24, jednak jeden mecz rozegrany więcej. Niezależnie więc od tego czy Szczypiorniak przegra, czy wygra z Polonią, to meczem o mistrzostwo będzie spotkanie Wilków z Ostrovią. Nic nie zanosi się jednak na to, by Szczypiorniak miał przegrać – Polonia w rundzie rewanżowej wygrała zaledwie jedno spotkanie i to tylko jedną bramką z ostatnimi w tabeli rezerwami Stali Gorzów.

Czy Szczypiorniak będzie przystępował do pojedynku o tytuł mistrza z pozycji lidera? Okaże się już w sobotę. Początek meczu w Środzie Wielkopolskiej już o 18.

13 kwietnia 2018 | 16:00

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *