Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

R. Solarek: „Mamy coś do udowodnienia. W Dopiewie kompletnie zawiodła skuteczność”

W niedzielę czekają nas szczypiorniackie derby Wielkopolski, natomiast w poniedziałek (19 listopada) do akcji wkroczą juniorki MKS PR Gniezno. Młode zawodniczki klubu z naszego miasta zagrają w hali GOSiR przy ulicy Sportowej 5 z Panterami Dopiewo. Będzie to pojedynek w ramach 4. kolejki Wielkopolskiej Ligi Juniorek.

W pierwszej rundzie gnieźnianki przegrały z ekipą z Dopiewa. – Pierwsze spotkanie na wyjeździe nam nie wyszło. Przegraliśmy dwoma bramkami – 17:19. Mamy coś do udowodnienia. Zarówno sobie, jak i przeciwniczkom. Myślę, że to będą dobre zawody – powiedział Roman Solarek, trener MKS PR Gniezno.

Wnioski po porażce z Panterami zostały już wyciągnięte. Wówczas przede wszystkim zabrakło skuteczności. – Skuteczność kompletnie zawiodła. Dziewczyny nie wiedziały, co się dzieje. Nie można wygrać, jeżeli w pierwszych 30 minutach zdobywa się tylko cztery bramki. To jest tragedia. Obrzucaliśmy poprzeczkę i słupki. Nie wracajmy już jednak do tego. Było – minęło. Zdarza się taki mecz. Na treningach dziewczyny fajnie pracują. Jestem pewny, że teraz skuteczność nas nie zawiedzie. Jeśli tak będzie, to powinniśmy ze spokojem wygrać ten mecz i będzie wszystko tak, jak trzeba, czyli pierwsze miejsce w lidze – dodał szkoleniowiec gnieźnieńskich piłkarek ręcznych.

A jaki cel mają młode zawodniczki MKS PR Gniezno na trwające zmagania w ramach Wielkopolskiej Ligi Juniorek? – W tym roku chcemy przede wszystkim wyjść z ligi wojewódzkiej, czyli zająć pierwsze lub drugie miejsce. Pozwoli nam to zagrać w rozgrywkach szczebla centralnego i powalczyć tam o najwyższe laury. Bardzo ważny będzie mecz z ekipą z Dopiewa – podsumował Solarek.

Początek poniedziałkowego meczu zaplanowano na godzinę 17:45. Jak już zostało wspomniane, spotkanie zostanie rozegrane w starej hali. Wstęp wolny.

16 listopada 2018 | 20:47

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *