Piłka nożna

SKP - Mieszko 0-1
Mieszko ----
Mieszko ----

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

Tarnovia - MKK 95-70
MKK - Księżak 55-74
MKK - ŁKS 74-94

Piłka ręczna

Szczypiorniak - Acana 20-23
EKS - MKS 29-25
Ruch - MKS 32-34

Futsal

Investa - KS 1-3
KS - TAF 5-4
AZS UG - KS 4-6

R. Solarek: „Mecz będzie bardzo ciekawy. To starcie dwóch bardzo mocnych ekip”

Już w niedzielę czekają nas kolejne szczypiorniackie emocje. Na godzinę 17:00 zaplanowany został pojedynek MKS PR URBIS Gniezno – SKF KPR Sparta Oborniki. Będzie to derbowe starcie, a derby mają to do siebie, że rządzą się swoimi prawami. Zanosi się zatem na bardzo interesującą konfrontację.

Podejdziemy do tego meczu z pozytywnym nastawieniem. Do każdego spotkania przystępujemy w dobrych nastrojach. Nie lekceważymy żadnego przeciwnika. Derbowe spotkania mają to do siebie, że ich charakter jest inny. Generują więcej emocji. Dziewczyny, z jednej czy drugiej strony, inaczej do tego podchodzą. Zrobimy wszystko, żeby na własnym terenie zainkasować kolejne trzy punkty – powiedział Roman Solarek, trener MKS PR URBIS Gniezno.

SKF KPR Sparta zajmuje obecnie piąte miejsce w tabeli I ligi gr. A. Dotychczasowy dorobek tej drużyny to cztery zwycięstwa i trzy porażki. Oborniczanki są beniaminkiem rozgrywek na zapleczu PGNiG Superligi. A zwykło się mówić, że beniaminkowie są niewygodnymi rywalami.

To jest taka maksyma, która się przyjęła. My w zeszłym roku też byliśmy beniaminkiem, a wiemy, które miejsce ostatecznie zajęliśmy. Żadna drużyna, nawet mocniejsza kadrowa, nie mogła być pewna, że z nami zwycięży. W tym roku jest tak samo. Beniaminek z Obornik radzi sobie bardzo dobrze i zajmuje bardzo dobre miejsce w tabeli. Dlatego też mecz będzie bardzo ciekawy. To nie będzie spotkanie dwóch słabych zespołów, ale dwóch bardzo mocnych ekip – dodał szkoleniowiec gnieźnieńskich piłkarek ręcznych.

Niedzielny mecz będzie dla MKS PR URBIS trzecim spotkaniem w nowej hali. Czy gnieźnianki zdołały już w pełni opanować ten obiekt? – Cały czas się docieramy. Treningi i czas, który tutaj spędzamy, działa na naszą korzyść. Jeszcze trochę czasu nam potrzeba. Przypomnę, że w zeszłym roku startowaliśmy jako beniaminek i znaliśmy halę, a nasze spotkania też były emocjonujące i wielokrotnie zacięte do ostatnich sekund. Myślę, że dla naszych wspaniałych kibiców nie jest to nowość, że nasze mecze są emocjonujące i dramatyczne do końca – stwierdził Solarek.

Po siedmiu kolejkach gnieźnianki zajmują fotel wicelidera ligowej tabeli. – Bardzo dobry wynik. Można powiedzieć, że zaskakujący dla niektórych. Zanotowaliśmy dwie porażki. Drużyna jest w trakcie rozwoju. Dziewczyny celują jak najwyżej, nie chcą być gdzieś w ogonach. Mają takie cele, by powalczyć o pierwszą trójkę – podsumował trener MKS PR URBIS Gniezno.

Przypomnijmy, że początek niedzielnego spotkania MKS PR URBIS Gniezno – SKF KPR Sparta Oborniki zaplanowano na godzinę 17:00.

MKS PR Gniezno

16 listopada 2018 | 11:00

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *