Piłka nożna

Mieszko - Victoria 1-3
Mieszko - Lipno 0-2
Jarota - Mieszko 2-0

Żużel

Kolejarz O. - Start 44-46
Start - Polonia 59-31
Start - Lokomotiv 50-40

Koszykówka

Kuchinox - MKK 89-80
MKK - Trefl II 74-46
Tarnovia - MKK 95-70

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 16-35
MKS - ...
MKS - ....

Futsal

Świecie - KS 4-4
KS - Futsal 1-2
Team - KS 4-3

Roman Solarek: „Trzeba będzie zagrać mądrą piłkę”

Już dziś w Łodzi czekają nas sportowe emocje! W meczu kolejki zmierzą się ChKS PŁ Łódź oraz MKS PR Urbis Gniezno. Porozmawialiśmy przed tym spotkaniem z trenerem wiceliderek I Ligi, Romanem Solarkiem.

Patryk Chyła, sportowegniezno.pl: Co w grze zespołu w dzisiejszym meczu ma być inne w porównaniu z meczem z Dwójką?

Roman Solarek, trener MKS PR Urbis Gniezno: Musimy się cały czas skupiać na tym, by dobrze zagrać w obronie, a z niej wyprowadzać kontrataki. Jeśli to nam nie wyjdzie, to trzeba będzie zagrać mądrą piłkę w ataku pozycyjnym. To punkty kluczowe, ale jeszcze raz – najważniejsza jest obrona.

PC: Czy możemy się dziś spodziewać najmocniejszego składu?

RS: Na pewno wystawimy najmocniejszy skład, jakim będziemy dysponować. Jeśli wszystko będzie okej, to pojedziemy w pełnym składzie.

PC: Zespół z Łodzi w rundzie rewanżowej przegrał 2 z 3 spotkań, a ich wygrana z Drwęcą nie należała do przekonujących. Jaki macie pomysł na wykorzystanie słabszej formy rywalek?

RS: Mecz meczowi nierówny. My też weszliśmy słabiej w ten sezon, a potem wygraliśmy na wyjeździe z drugim SMSem i zatrybiło. Musimy podejść ostrożnie do tego spotkania, to nie jest przecież tak, że Łódź nagle słabo gra. Małym plusem dla nas jest ta sytuacja zawieszonej zawodniczki rywalek.

PC: No właśnie, łodzianki będą przystępowały do tego spotkania bez najlepszej strzelczyni, Martyny Gomółki. Myśli pan, że jej brak będzie odczuwalny na boisku?

RS: Myślę, że tak samo jak my odczuliśmy brak Marty Giszczyńskiej, tak samo one będą odczuwały, że jednej z ich liderek nie ma razem z nimi.

PC: Ostatnie 3 wyjazdowe mecze MKSu to zwycięstwa. Można powiedzieć, że dobrze czujecie się na wyjazdach w tym sezonie?

RS: W pierwszej rundzie przegraliśmy tylko dwa mecze wyjazdowe, teraz też sobie tam nieźle radzimy i gra się nam dobrze na wyjazdach. Póki co nie mamy się czym martwić.

Fot. Mateusz Fąfara (MKS PR Urbis Gniezno)

03 marca 2018 | 09:00

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *