Piłka nożna

SKP - Mieszko 0-1
Mieszko - Centra 2-1
Mieszko ----

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

MKK - Trefl II 74-46
Tarnovia - MKK 95-70
MKK - Księżak 55-74

Piłka ręczna

MKS - Ruch 33-28
SPR - Szczypiorniak - Acana 33-15
EKS - MKS 29-25

Futsal

KS - Bojano 5-3
Investa - KS 1-3
KS - TAF 5-4

Rozpracowali gnieźnianki w 100%. „Wiedzieliśmy, że tak zagrają”

Start Elbląg w sposób zamierzony popsuł święto piłki ręcznej w Gnieźnie. MKS PR Urbis przegrał dziś w pierwszym meczu Superligi 21-32, w bolesny sposób przekonując się, na jakim szczeblu przyjdzie nam grać. Mamy już komentarze trenerów obu ekip, którzy ocenili wydarzenia na parkiecie.

Robert Popek /MKS PR/ – Bardzo boli ta porażka. Chcieliśmy bardzo, a rzeczywistość pokazała, że potrzebujemy nabrać ogrania na najwyższym szczeblu. Uważam, że pęknęliśmy w strefie mentalnej, bo nie zagraliśmy tego co było założone. Ani w obronie, ani w ataku, no i z taką skutecznością nie będziemy wygrywać w Superlidze spotkań. Bramkarka Startu zamurowała słupki, a z tego szły kontry i gole. Nie mogliśmy wyhamować rywalek przez 40 minut, a do tego z 23 rzutów zdobyliśmy w pierwszej części 8 bramek. Nie było tego dawno w tej hali, może w ogóle. Doszły błędy własne i mamy przepis na porażkę.

Robert Mont /Start/ – Jak już wcześniej panu mówiłem, pracowaliśmy nad tym, aby tak ten mecz wyglądał. Jeśli ktoś „podniecał” się sparingiem, to dziś dostał odpowiedź. One nie mają kompletnie żadnego znaczenia i my o tym dobrze wiemy. Pozwoliło mi to tylko i aż poznać mój zespół, on poznał mnie, a dziś była inna odsłona. Taktycznie rozpracowaliśmy zespół z Gniezna kompletnie. W zasadzie MKS zagrał tak, jak wiedzieliśmy że zagra i to nam ułatwiło zadanie. Przeczuwaliśmy atak pozycyjny, atak szybki, naszym żelaznym planem było ukrócenie gry zespołowej gnieźnianek. To jest siła tej drużyny i zmusić go do gry indywidualnej. To się w 100% udało.

 

13 września 2022 | 18:27

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *