Piłka nożna

Mieszko - Victoria 1-3
Mieszko - Lipno 0-2
Jarota - Mieszko 2-0

Żużel

Kolejarz O. - Start 44-46
Start - Polonia 59-31
Start - Lokomotiv 50-40

Koszykówka

Kuchinox - MKK 89-80
MKK - Trefl II 74-46
Tarnovia - MKK 95-70

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 16-35
MKS - ...
MKS - ....

Futsal

Świecie - KS 4-4
KS - Futsal 1-2
Team - KS 4-3

Rywal Szczypiorniaka będzie latał na mecze. Koszty pokryje z własnej kieszeni!

Takiej sytuacji w polskiej piłce ręcznej nie było. A na drugoligowe realia to już w ogóle istny ewenement. Zawodnik KPR Gryfino, z którym będzie rywalizować Szczypiorniak Gniezno, będzie podróżował na mecze samolotem! Artur Matwis zamierza latać z brytyjskiego Doncaster. 

O sensacyjnym pomyśle Matwisa, Polaka mieszkającego w Wielkiej Brytanii, poinformował portal WP SportoweFakty. Co ważne, zawodnik będzie pokrywał koszty lotów z własnej kieszeni. – Będę latał do Gdańska bezpośrednio przed spotkaniami. Z Doncaster mam dobre połączenie, więc nie będzie z tym żadnego problemu – powiedział szczypiornista.

34-letni zawodnik wychował się w Gryfinie. Gra na pozycji kołowego. Na co dzień pracuje w Doncaster w firmie dystrybuującej odzież. – Piastuję stanowisko przy menedżerze. W mój zakres obowiązków wchodzi m.in. inwentaryzacja, zbieranie i wysyłanie zamówień – wyjaśnił podczas rozmowy z WP SportoweFakty.

Matwis przyznał, że może trenować indywidualnie. Jego szalony pomysł jest związany z chęcią popularyzacji piłki ręcznej. – Chęć pomocy wyszła z mojej inicjatywy. Klub wyraził zgodę, abym grał. Robię to dla sportu, dla zespołu. Nie jest tak, że oczekuję jakichś pieniędzy, bo tam aż takich wielkich środków nie ma. W tej kwestii nie rozmawialiśmy, ale jak już powiedziałem, na nic się nie nastawiam – podsumował.

Szczypiorniak Gniezno zmierzy się z KPR-em Gryfino w weekend 24-25 listopada. „Wilki” zagrają wówczas na wyjeździe.

Zdjęcie: KPR Gryfino (Facebook) 

29 sierpnia 2018 | 09:48

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *