Piłka nożna

Mieszko - Victoria 1-3
Mieszko - Lipno 0-2
Jarota - Mieszko 2-0

Żużel

Kolejarz O. - Start 44-46
Start - Polonia 59-31
Start - Lokomotiv 50-40

Koszykówka

Kuchinox - MKK 89-80
MKK - Trefl II 74-46
Tarnovia - MKK 95-70

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 16-35
MKS - ...
MKS - ....

Futsal

Świecie - KS 4-4
KS - Futsal 1-2
Team - KS 4-3

Szczelna i mocna obrona kluczem do zwycięstwa w derbach

Dużo emocji dostarczyły niedzielne derby Wielkopolski pomiędzy MKS PR URBIS Gniezno a K.S.AP-Poznań. Zgodnie z przewidywaniami, to był mecz walki i ostrej rywalizacji. Ostatecznie zwycięsko wyszły z niej poznanianki, które pokonały podopieczne trenerów Roberta Popka i Romana Solarka 29:22.

Co było kluczem do triumfu w derbowym starciu? – Zadziałała dzisiaj obrona. Przygotowywałyśmy się na ten mecz. Wreszcie obrona zaczęła funkcjonować na wyjeździe, wreszcie wygrana. Bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. O zwycięstwie zadecydowała obrona, szczelna i mocna obrona. Atak zawsze miałyśmy w miarę pozytywny. Dzisiaj i skuteczność i obrona były dobre – powiedziała Amelia Chmielewska, trener K.S.AP-Poznań.

Gnieźnianki tanio skóry nie sprzedały, choć z pewnością to spotkanie nie było dla nich udane. Sporo pozostawiała do życzenia postawa gospodyń w obronie. Atak też nie funkcjonował tak, jak powinien. – Gniezno jest ciężkim przeciwnikiem. Też bardzo dobrze gra. Nie było łatwo w ataku, natomiast zaczęłyśmy trzymać swojego terytorium w obronie i tak samo później zaczął funkcjonować atak – dodała Chmielewska.

Po zwycięstwie w derbach Wielkopolski, ekipa z Poznania wyprzedziła w tabeli gnieźnianki i awansowała na czwarte miejsce. MKS PR URBIS jest piąty. – Na szczęście mamy już koniec rundy. Teraz czas na odpoczynek. Bardzo dobrze zakończyłyśmy tę rundę. O to nam chodziło. Ważne, że to my dziś wygrałyśmy. Pokazałyśmy, że mamy moc i to mnie najbardziej cieszy – podsumowała trener drużyny ze stolicy naszego województwa.

16 grudnia 2018 | 23:44

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *