Piłka nożna

Obra - Mieszko 0-3
Mieszko - .......
Mieszko - .......

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

MKK - Polonia 58-84
Polonia - MKK 89-68
Astoria - MKK 95-98

Piłka ręczna

MKS - Varsovia 39-27
MKS - Ruch 22-21
SPR - MKS 22-31

Futsal

KS - Bojano 3-3
Futbalo - KS 6-1
KS - Futsal 3-3

Szczelna i mocna obrona kluczem do zwycięstwa w derbach

Dużo emocji dostarczyły niedzielne derby Wielkopolski pomiędzy MKS PR URBIS Gniezno a K.S.AP-Poznań. Zgodnie z przewidywaniami, to był mecz walki i ostrej rywalizacji. Ostatecznie zwycięsko wyszły z niej poznanianki, które pokonały podopieczne trenerów Roberta Popka i Romana Solarka 29:22.

Co było kluczem do triumfu w derbowym starciu? – Zadziałała dzisiaj obrona. Przygotowywałyśmy się na ten mecz. Wreszcie obrona zaczęła funkcjonować na wyjeździe, wreszcie wygrana. Bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. O zwycięstwie zadecydowała obrona, szczelna i mocna obrona. Atak zawsze miałyśmy w miarę pozytywny. Dzisiaj i skuteczność i obrona były dobre – powiedziała Amelia Chmielewska, trener K.S.AP-Poznań.

Gnieźnianki tanio skóry nie sprzedały, choć z pewnością to spotkanie nie było dla nich udane. Sporo pozostawiała do życzenia postawa gospodyń w obronie. Atak też nie funkcjonował tak, jak powinien. – Gniezno jest ciężkim przeciwnikiem. Też bardzo dobrze gra. Nie było łatwo w ataku, natomiast zaczęłyśmy trzymać swojego terytorium w obronie i tak samo później zaczął funkcjonować atak – dodała Chmielewska.

Po zwycięstwie w derbach Wielkopolski, ekipa z Poznania wyprzedziła w tabeli gnieźnianki i awansowała na czwarte miejsce. MKS PR URBIS jest piąty. – Na szczęście mamy już koniec rundy. Teraz czas na odpoczynek. Bardzo dobrze zakończyłyśmy tę rundę. O to nam chodziło. Ważne, że to my dziś wygrałyśmy. Pokazałyśmy, że mamy moc i to mnie najbardziej cieszy – podsumowała trener drużyny ze stolicy naszego województwa.

16 grudnia 2018 | 23:44

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *