Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Szczypiorniackie derby Wielkopolski na koniec sezonu

Wszystko, co dobre, szybko się kończy. Tegoroczne zmagania gnieźnieńskich szczypiornistek na pierwszoligowym froncie dobiegają końca. Do rozegrania pozostało ostatnie spotkanie, w którym MKS PR URBIS podejmie we własnej hali KS AP Poznań.

Piłkarki ręczne z Grodu Lecha mają za sobą bardzo udaną rundę. W Płocku, dzięki pokonaniu miejscowej Jutrzenki, zespół z Pierwszej Stolicy Polski odniósł czwarte wyjazdowe zwycięstwo w bieżących rozgrywkach, umacniając się tym samym w czołówce tabeli. Bez względu na wynik ostatniej potyczki z poznaniankami możemy z czystym sumieniem uznać ten sezon za udany. Drużyna, której celem było spokojne utrzymanie i zadomowienie się w pierwszej lidze okazała się największą niespodzianką zaplecza PGNiG Superligi.

W sobotę, 28 kwietnia dojdzie do ostatniego ligowego pojedynku. Do Gniezna przyjedzie zespół KS AP Poznań, który podobnie jak MKS jest beniaminkiem i podobnie jak gnieźnianki pozostanie na tym szczeblu rozgrywek w następnym sezonie. Dla obu ekip będzie to już trzecia konfrontacja. Poprzednie dwie zakończyły się wygraną podopiecznych R. Popka i R. Solarka – najpierw u siebie, w ramach Pucharu Polski, a później na wyjeździe już jako ligowa batalia. Gnieźnieńscy fani ściskają zapewne kciuki za to, aby powiedzenie „do trzech razy sztuka” tym razem się nie sprawdziło.

Aby tak się stało MKS PR Gniezno swoją formą musi nawiązać chociażby do ostatniego meczu w Płocku. Szybka, skuteczna gra w ataku, wykorzystywanie nadarzających się okazji w połączeniu ze świetną grą w obronie oraz interwencjami K. Olejniczak sprawiły, że losy spotkania w Płocka wyjaśniły się jeszcze na kilka minut przed końcem. Powtórka takiego scenariusza w sobotni wieczór powinna pozwolić cieszyć się z kolejnych trzech punktów.

Tradycyjnie zapraszamy wszystkich kibiców do dopingowania naszych dziewczyn. Ponieważ jest to ostatnia kolejka, nasze zaproszenie jest szczególne. To świetna okazja do podziękowania dziewczynom za trud włożony w ten sezon, który zdecydowanie nie poszedł na marne.

Początek meczu o godz. 18:00

MKS PR URBIS Gniezno – KS AP Poznań – 28.04.18 – godz. 18:00

Źródło: MKS PR Gniezno

 

27 kwietnia 2018 | 08:40

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *