Piłka nożna

LKS. - Mieszko 1-2
Wiara L. - Mieszko 2-6
Mieszko - Ostrovia 3-0

Żużel

Stal - Start 57-32
Start - Stal 38-52
Start - Kolejarz 50-40

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Transbruk 98-103
MKK - Wiara 76-91

Piłka ręczna

MKS - Lwów 28-21
Buk - Szczypiorniak 30-21
Energa - MKS 26-29

Futsal

Wenecja - KS 2-3
KS - AZS 6-4
KS - Bonito 2-3

Szczypiorniak Gniezno będzie jeszcze mocniejszy!?

W trwającym sezonie Wielkopolskiej Ligi Mężczyzn piłkarze ręczni Szczypiorniaka Gniezno prezentują się z bardzo dobrej strony – po pierwszej rundzie plasują się na pozycji wicelidera tabeli. Trzeba przyznać, że po tym, jak funkcję trenera objął Kamil Hanuszczak, zespół zaczął prezentować nową jakość. To nie umknęło uwadze kibiców.

Fani Szczypiorniaka i nie tylko doceniają działalność Hanuszczaka, popierając jego kandydaturę w Plebiscycie „Mistrzowie Sportu” organizowanym przez Głos Wielkopolski. Trener „Wilków” w cuglach wygrał etap rejonowy, a teraz walczy o triumf w części wojewódzkiej.

Nie tylko kibice rozgrzewają palce, głosując na szkoleniowca. Praca wre także w szeregach Szczypiorniaka. Piłkarze ręczni drużyny z naszego miasta wznowili już przygotowania do drugiej rundy rozgrywek Wielkopolskiej Ligi Mężczyzn. – Przerwę świąteczną mieliśmy stounkowo długą, ponieważ od ostatniego meczu ligowego do początku stycznia. Niemniej jednak między świętami a nowym rokiem chłopaki mieli do wykonania zestawy ćwiczeń na siłowni, które głównie skupiały się na dolnych partiach mięśniowych. W tej chwili dalej jesteśmy w cyklu siłowym, ale przenieśliśmy się na górne partie mięśni. Wbrew pozorom, pracujemy bardziej intensywnie niż podczas okresu przygotowawczego. Pierwszy mecz ligowy mamy za około miesiąc, więc czeka nas jeszcze dużo pracy na treningach, aby wyeliminować wszystkie mankamenty z naszej gry – powiedział nam Kamil Hanuszczak.

Niewykluczone, że w trakcie okresu przygotowawczego „Wilki” zmierzą się z wyżej notowanymi drużynami. Póki co jednak za wcześnie, by mówić o konkretach. – Planujemy rozegranie kilku sparingów z zespołami z wyższych lig, aby móc się zderzyć z prawdziwą siłą i doświadczonymi zawodnikami. Niemniej jednak nie myślimy o tym w kategoriach konieczności – dodał szkoleniowiec.

Choć pierwsza runda była dla Szczypiorniaka bardzo udana, to klub nie spoczywa na laurach i myśli o tym, jak notować jeszcze lepsze wyniki. W grę wchodzą transfery. – Myślimy jeszcze nad wzmocnieniami naszego zespołu, ale raczej szukamy tutaj zawodników z dużym doświadczeniem, którzy będą w stanie wnieść jakość do gry naszego zespołu, natomiast to też wszystko zależy od wielu czynników. Rozmawiamy z kilkoma zawodnikami, którzy są zainteresowani grą w naszym zespole, ale to melodia przyszłości – podsumował Hanuszczak.

A wszystkich tych, którzy chcieliby wspomóc trenera Szczypiorniaka Gniezno w walce o wygraną w Plebiscycie „Mistrzowie Sportu”, zachęcamy do oddawania głosów SMS pod nr 72355 o treści TRW.5 – koszt to 2,46 zł z VAT. Plebiscyt kończy się już jutro (sobota) o godzinie 22:00.

Fot. Mateusz Fąfara

12 stycznia 2018 | 14:40

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *