W sobotę seniorzy Szczypiorniaka Gniezno udadzą się do Nowej Soli, gdzie wezmą udział w turnieju towarzyskim. Oprócz „Wilków”, w zawodach wystąpią takie zespoły jak Trójka Nowa Sól, Wolsztyniak Wolsztyn i trzecioligowa Stal Gorzów.
W pierwszym meczu turnieju Stal Gorzów zmierzy się z Trójką Nowy Sól, a następnie Szczypiorniak Gniezno zagra z Wolsztyniakiem Wolsztyn. Przegrane ekipy wezmą udział w meczu o trzecie miejsce, a zwycięskie – będą walczyć o triumf w turnieju towarzyskim.
Zawody w Nowej Soli to jeden z etapów przygotowań naszych piłkarzy ręcznych do II rundy 2. ligi gr. II.
– Mamy zaplanowanych jeszcze kilka sparingów. Na pewno dwa, może trzy. Przygotowujemy się przede wszystkim siłowo, ponieważ ewidentnie było widać, że w końcówce pierwszej rundy brakowało nam siły. Do drugiej rundy przygotowujemy się siłowo i wytrzymałościowo. Dużo czasu poświęcimy też na motorykę. II liga zweryfikowała naszą postawę w obronie i ataku. Na pewno mamy dużo do poprawy, ale na spokojnie zaczniemy powoli poprawiać nasze mankamenty – przede wszystkim w obronie – mówi Kamil Hanuszczak, trener Szczypiorniaka Gniezno.
Do gry w lidze „Wilki” wrócą 26 stycznia. Wówczas zmierzą się przed domową publicznością z Tytanami Wejherowo. Mecz ten zaplanowano na godzinę 14:30.
Fot. Mateusz Fąfara / KS Szczypiorniak Gniezno
0 komentarzy