Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Szczypiornistki awansowały do 1/8 finału Pucharu Polski!

Bardzo pozytywnym akcentem zakończyły ten rok piłkarki ręczne MKS-u PR URBIS Gniezno. W środę szczypiornistki z naszego miasta pokonały na wyjeździe Lidera Świebodzin 27:21 (16:10), dzięki czemu wywalczyły awans do 1/8 Pucharu Polski! 

Już przed spotkaniem wydawało się, że większe szanse na odnotowanie triumfu będą miały gnieźnianki, ale ich trener przestrzegał przed hurraoptymizmem. – Gospodynie są moim zdaniem delikatnym faworytem, ale my oczywiście będziemy chcieli wygrać ten mecz, by zagrać w kolejnej rundzie z dużo silniejszymi zespołami – mówił nam Roman Solarek.

Na szczęście obawy nie okazały się w pełni uzasadnione. Gospodynie rozpoczęły co prawda od prowadzenia 2:0, jednak niedługo potem musiały radzić sobie z sześciobramkową stratą. Po chwilowym zrywie miejscowych, który zaowocował odrobieniem trzech bramek, wszystko wróciło do wyjściowego stanu, dzięki czemu gnieźnianki schodziły na przerwę z sześciobramkowym prowadzeniem (16:10).

Druga połowa, na szczęście dla szczypiornistek z pierwszej stolicy Polski, nie przyniosła żadnych nieoczekiwanych zmian. Ponownie ekipa ze Świebodzina zdołała zbliżyć się na dystans trzech punktów, jednak dziś było to wszystko, na co mogły sobie pozwolić podopieczne Jana Kanieckiego. Gnieźnianki kontrolowały przebieg II połowy, zwyciężając ostatecznie 27:21.

W ten sposób zespół z Grodu Lecha świetnie zakończył rok i raz jeszcze podkreślił, że jest w stanie walczyć o wysokie cele. Przypomnijmy, że MKS z bardzo dobrej strony radzi sobie na zapleczu PGNiG Superligi – po pierwszej rundzie pierwszoligowych rozgrywek jest trzecią siłą tej klasy rozgrywkowej.

MUKS Lider Świebodzin – MKS PR URBIS Gniezno 21:27 (10:16)
MKS PR URBIS Gniezno: L. Kobyłecka, K. Olejniczak – M. Wojtkowiak (5), N. Niedzielska (2), A. Siwka (3), J. Różańska (7), M. Giszczyńska (5), M. Dolacińska, K. Chojnacka, K. Stankiewicz, M. Bigoszewska-Jackowiak (3), K. Nowak (2), M. Rachela, M. Bielińska, M. Walkowska.

 

20 grudnia 2017 | 18:53

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *