Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Szczypiornistki MKSu nie dały szans lubiczankom!

Drugą rundę zmagań I Ligi Piłkarek Ręcznych w grupie A zawodniczki MKSu rozpoczęły od prawdziwego nokautu! W 10 kolejce rozgrywek MKS PR Urbis Gniezno wygrał na wyjeździe z UKS Dręwca Novar Lubicz 40:24.

Gnieźnianki przyjechały do Lubicza jako zdecydowany faworyt sobotniej rywalizacji – trzecie miejsce w tabeli i osiągnięcie ⅛ finału Pucharu Polski zobowiązują. Szczególnie, że przeciwnikiem MKSu była czerwona latarnia ligi – ostatnia w tabeli Dręwca Novar Lubicz, która nie zdobyła jeszcze żadnego punktu. Mimo tego gospodynie postawiły naszym zawodniczkom twarde warunki już od początku spotkania. To one rzuciły pierwszą bramkę – dokonała tego Paulina Guttmann. Prowadzenie 1:0 było jedynym, na które szczypiornistki z Lubicza wyszły w tym meczu.

Rywalizacja w pierwszym kwadransie spotkania była bardzo wyrównana. Na tablicy wyników po obu stronach widniała liczba 7. Po bramce rzuconej przez Martę Wojtkowiak sędzia podyktował rzut karny dla gospodyń. Pojedynek z Agnieszką Pęcherską wygrała jednak Kamila Olejniczak i po bramkach Katarzyny Nowak, Agnieszki Siwki oraz dwóch trafieniach Moniki Walkowskiej zawodniczki MKSu wyszły na prowadzenie 12:7. Kilka bramek przewagi utrzymało się do końca I połowy, której wynik ustaliła spektakularnym rzutem Katarzyna Nowak.

Drugie trzydzieści minut spotkania przebiegło pod dyktando zawodniczek z Pierwszej Stolicy. Przewaga MKSu ciągle się powiększała, szczególnie, że gnieźnianki co chwila miały serie 4, 5, a nawet 6 goli bez straconej bramki. Na szczególną uwagę zasługuje akcja podwyższająca wynik na 33:19, w której przechwyt bezpośrednio po wejściu z ławki zaliczyła Martyna Rachela. Młoda szczypiornistka przerzuciła piłkę na skrzydło, skąd fantastycznym podaniem nad gospodyniami popisała się Marta Wojtkowiak, wystawiając piłkę na koło do Agnieszki Siwki. Lewoskrzydłowa MKSu zwieńczyła tę akcję pięknym rzutem w okno bramki strzeżonej przez Magdalenę Łubińską. Bramkowych akcji było więcej i mecz zakończył się wynikiem 40:24. Świetnie spisała się również strzegąca przez większość spotkania bramki MKSu Kamila Olejniczak, która wybroniła większość rzutów oddanych przez zespół Dręwcy.

MKS PR Urbis Gniezno – UKS Dręwca Novar Lubicz 40:24 (21:15)

Bramki dla MKSu zdobyły: Walkowska (8), Wojtkowiak (6), Siwka (6), Nowak (5), Chojnacka (4), Giszczyńska (4), Bielińska (3), Niedzielska (2), Dolacińska (2)

20 stycznia 2018 | 17:35

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *