Piłka nożna

Mieszko - Victoria 1-3
Mieszko - Lipno 0-2
Jarota - Mieszko 2-0

Żużel

Kolejarz O. - Start 44-46
Start - Polonia 59-31
Start - Lokomotiv 50-40

Koszykówka

Kuchinox - MKK 89-80
MKK - Trefl II 74-46
Tarnovia - MKK 95-70

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 16-35
MKS - ...
MKS - ....

Futsal

Świecie - KS 4-4
KS - Futsal 1-2
Team - KS 4-3

T. Budasz: „Mam nadzieję, że dziewczyny będą się wspinać”

W piątek odbyła się konferencja prasowa MKS PR Gniezno poprzedzające dwa ostatnie mecze naszych piłkarek ręcznych w tym roku kalendarzowym. W spotkaniu z mediami uczestniczył między innymi Tomasz Budasz, prezydent Miasta Gniezna. 

Do tej pory MKS PR URBIS Gniezno zainkasował w I lidze osiem zwycięstw i dwie porażki. Dzięki temu podopieczne trenerów Roberta Popka i Romana Solarka plasują się na trzecim miejscu w tabeli. To daje powody do dumy.

Oczywiście, że są powody do dumy. Zwycięstw jest dużo. Pozycja w tabeli budująca. Przed nami kolejne spotkania, więc mam nadzieję, że dziewczyny będą się wspinać. To chyba najładniejszy sport na najładniejszej hali w Gnieźnie. Dostarcza nam on dużo emocji. Miasto Gniezno cały czas jest i wspiera piłkę ręczną. Zarówno w wymiarze sportu dzieci i młodzieży, jak i sportu, który jest na czubku piramidy – tego seniorskiego. Tym bardziej, że to nasze dziewczyny. Albo są od początku w naszym klubie, albo wróciły do niego po wojażach w innych, między innymi superligowych klubach – stwierdził prezydent.

Klub wciąż się rozwija. Co ważne, MKS PR może liczyć na wsparcie ze strony Urzędu Miasta. – Jako miasto pomagamy klubowi poszukiwać sponsorów. Miasto nie jest od zarządzania klubem, ale od pomocy i wsparcia na wyższym szczeblu. Mam nadzieję, że sponsor tytularny będzie z klubem na kolejny rok. Życzę kolegom z klubu, żeby udało się pozyskiwać kolejnych sponsorów. Myślę, że zasługujemy na dobrze zbudowany zespół. Może i cele oraz aspiracje będą wyższe i uda się zbudować jeszcze mocniejszą drużynę, abyśmy już naprawdę powalczyli w pierwszej lidze o czubek tabeli. Za tym muszą być jeszcze finanse i organizacja. Trzeba nad tym ciężko pracować – dodał Tomasz Budasz.

Prezydent zapewnił również, że klub w przyszłym roku ponownie otrzyma pomoc finansową z budżetu miasta. – Doceniam to, co robią w klubie. Dziewczyny zostawiają serducho na boisku. To naprawdę wspaniały sport. Kto jeszcze z państwa nie był, to serdecznie zapraszam. Oczywiście w budżecie na 2019 rok są zapisane środki na sport, w tym na piłkę ręczną – mówił na konferencji.

W niedzielę o godzinie 17:00 gnieźnieńskie piłkarki ręczne zagrają we własnej hali z KS AP-Poznań, z kolei już w środę podejmą w ramach 1/16 finału PGNiG Pucharu Polski drużynę MKS Piotrcovii Piotrków Trybunalski. Ten mecz zaplanowano na godzinę 19:00. Środowe spotkanie zostało objęte Patronatem Prezydenta Miasta Gniezna Tomasza Budasza.

Rozmawiałem też z kolegą starostą Powiatu Gnieźnieńskiego, że to fajna sprawa, abyśmy wspólnie – Miasto i Powiat – popatrzyli, jak wspaniale ten sport się rozwija. Zostało też skierowane zaproszenie do posła. Chcemy też zobaczyć czy i ile ewentualnie dzieli nas od superligi. Później za tym wszystkim mogą iść dalsze czyny i ewentualnie marzenia dotyczące dalszego rozwoju. Myślę, że nikogo z nas nie powinno zabraknąć. To naprawdę wspaniałe wydarzenie, na które serdecznie zapraszam. Mam nadzieję, że wszystkie miejsca zostaną zapełnione. Nasze dziewczyny potrzebują dopingu i myślę, że taki 19 grudnia stworzymy. Raz jeszcze serdecznie zapraszam – podsumował włodarz pierwszej stolicy Polski.

14 grudnia 2018 | 14:14

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *