Piłka nożna

Wiara L. - Mieszko 2-6
Mieszko - Ostrovia 3-0
Mieszko - Centra 1-2

Żużel

Stal - Start 57-32
Start - Stal 38-52
Start - Kolejarz 50-40

Koszykówka

MKK - PKK 99 97-59
Transbruk - MKK 93-62
Wiara L. - MKK 73-77

Piłka ręczna

JKS - MKS 23-24
MKS - Energa 30-28
Szczypiorniak - Gwardia 30-48

Futsal

KS - TAF 9-1
Lębork - KS 11-2
KS - Red Devils 2-4

Trwa świetna passa piłkarek ręcznych. Pewny triumf w Lubiczu Górnym!

MKS PR URBIS Gniezno wciąż na fali. W sobotę piłkarki ręczne prowadzone przez trenerów Roberta Popka i Romana Solarka wygrały w Lubiczu Górnym z Drwęcą Novar 39:29 i tym samym zainkasowały piąty triumf z rzędu. Liderkami ekipy z pierwszej stolicy Polski były Jagoda Linkowska (8 bramek) i Joanna Sawicka (7).

Spotkanie od początku układało się po myśli ekipy z naszego miasta. Wynik rywalizacji w drugiej minucie otworzyła Jagoda Linkowska. Nieco później na listę strzelców wpisała się Monika Łęgowska. Gospodynie odpowiedziały z taką samą siłą. W czwartej minucie na tablicy wyników widniał remis 2:2. Był to jedyny moment w sobotnim spotkaniu, w którym nie prowadził MKS PR URBIS Gniezno.

Później, za sprawą pięciobramkowej serii, gnieźnianki odskoczyły przeciwniczkom. Te próbowały jeszcze szukać kontaktu, ale bezskutecznie. W pierwszej połowie nie brakowało rzutów karnych dla gospodyń. Sędziowie podyktowali ich aż siedem. Sześć z nich lubiczanki wykorzystały. W 28. minucie receptę na powstrzymanie Agnieszki Pęcherskiej znalazła Lidia Kobyłecka i tym samym dobra passa Drwęcy została zakończona.

Do przerwy gnieźnieńskie szczypiornistki prowadziły 21:12. W drugiej połowie trzęsienia ziemi nie było i gospodynie nie zdołały odrobić strat, choć po stronie przyjezdnych zdarzały się fragmenty dekoncentracji i nieskutecznych rzutów. Było trochę gry bramka za bramkę, lecz nic poza tym. Lubiczanki nie potrafiły zanotować jakiejś serii. 

Przytrafiła się ona natomiast gnieźniankom, które od 49. do 55. minuty wywalczyły pięć bramek. Najpierw trzykrotnie na listę strzelczyń wpisała się Jagoda Linkowska, a następnie po trafieniu dorzuciły Ewa Nowicka i Joanna Sawicka. Po tej passie MKS PR URBIS prowadził już 35:23. Było absolutnie pewne, że trzy punkty pojadą do pierwszej stolicy Polski.

Ostatecznie zawodniczki szkolone przez trenerów Popka i Solarka zwyciężyły 39:29. O przedłużenie bardzo dobrej passy powalczą w przyszłą sobotę w Płocku, gdzie zagrają z Jutrzenką.

9. kolejka I ligi gr. A: Drwęca Novar Lubicz – MKS PR URBIS Gniezno 12:21 (29:39):

Drwęca Novar Lubicz: Weber, Czyszek – Pęcherska (5), Rutkowska, Sucha (4), P. Guttmann (1), M. Kochańska (5), Jędrasik (1), J. Kochańska, J. Król (4), E. Król, K. Guttmann (1), Kowalska (7), Malec (1), Szudzik.

MKS PR URBIS Gniezno: Kobyłecka, Olejniczak, Wilkosz – Bielińska (1), Nowicka (3), Niedzielska (2), Siwka (2), Sawicka (7), Giszczyńska (5), Ochocka, Chojnacka (3), Dolacińska (2), Bigoszewska-Jackowiak, Rachela, Linkowska (8), Łęgowska (6).

Sędziowie: Damian Godzina (Tczew), Krzysztof Sulej (Kwidzyn).

01 grudnia 2018 | 20:53

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *