Uczennice SP 12 mistrzyniami Wielkopolski!

Kolejny tytuł mistrzyń Wielkopolski trafił do pierwszej stolicy Polski! Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 12 zwyciężyła w Finale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Szkół Podstawowych.

Zawodniczki na co dzień reprezentujące UKS Tuzinek Gniezno znalazły się w gronie 8 najlepszych ekip z Wielkopolski, dzięki wygranym w kilku wcześniejszych etapach. Najpierw były to Mistrzostwa Gniezna, następnie Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego i wreszcie Mistrzostwa Rejonu Poznań Teren Wschód.

Finałowy turniej miał miejsce w Wągrowcu w dniach 27-28 marca. Tutaj drużyna SP 12 również okazała się bezkonkurencyjna i zwyciężyła we wszystkich meczach, pieczętując tym samym zdobycie tytułu mistrzyń Wielkopolski. Dzięki tej wygranej młode szczypiornistki wystąpią w zawodach ogólnopolskich, gdzie spotkają z 15 ekipami, które wygrały rywalizację w swoich województwach. Finałowe zmagania potrwają od 31.05 do 3.06 w Głuchołazach, w województwie opolskim.

To już trzeci triumf naszych zawodniczek na szczeblu wojewódzkim. Wcześniej najlepsze w Wielkopolsce okazały się juniorki młodsze oraz młodziczki MKS PR Gniezno.

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 12 wystąpiła w następującym składzie: Zuzanna Bober, Estera Kubiak, Agata Szymańska, Kinga Piotrowska, Weronika Wabińska, Julia Nowak, Maria Tanaś, Paulina Musiał, Julia Skoczeń, Maja Schlabs, Wiktoria Kraczek, Oliwia Celmer, Aleksandra Śmigowska i Marta Łachowska. Trenerzy: Robert Popek i Przemysław Śmigowski.