Udany rewanż MKS-u PR Gniezno. Dolacińska i Walkowska liderkami

Rehabilitacja juniorek MKS PR Gniezno. W poniedziałkowym meczu w hali GOSiR przy ulicy Sportowej 5 młode szczypiornistki z naszego miasta zrewanżowały się drużynie UKS Pantery Dopiewo za porażkę w pierwszym spotkaniu, triumfując 28:20. Liderkami zwycięskiej ekipy były Martyna Dolacińska i Monika Walkowska.

Wynik spotkania w drugiej minucie otworzyła Martyna Rachela. Przeciwniczki szybko wyrównały – za sprawą trafienia Darii Kaczmarek. Początek pojedynku miał zacięty przebieg, ze wskazaniem na gnieźnianki. Wyraźniejszą przewagę gospodynie wypracowały w 22. minucie, kiedy po serii czterech trafień, w tym Mai Bielińskiej, Katarzyny Ochockiej, Moniki Walkowskiej i Martyny Dolacińskiej, objęły prowadzenie 12:6. Przed przerwą przyjezdne zdołały minimalnie zmniejszyć straty – przegrywały 9:14.

Lepsze wejście w drugą odsłonę poniedziałkowej konfrontacji zanotowały podopieczne trenera Pawła Wolnego. Tuż po przerwie zespół z Dopiewa wywalczył trzy bramki z rzędu, dzięki czemu zmniejszył straty do dwóch trafień. Dobrą passę Panter przerwała Martyna Dolacińska, która odpowiedziała dwoma skutecznymi rzutami.

Dalsza część drugiej połowy nie przyniosła zwrotu w postaci odrobienia strat przez przyjezdne. Skuteczniej prezentowały się gnieźnianki. Trzeba jednak nadmienić, że po obu stronach nie brakowało błędów. Ostatecznie mecz zakończył się triumfem MKS-u PR Gniezno 28:20. To udany rewanż za porażkę w Dopiewie w I rundzie rozgrywek. Wtenczas padł rezultat 19:17 na korzyść Panter.

Liderkami MKS-u PR, jeśli chodzi o liczbę zdobytych bramek, w poniedziałek były Martyna Dolacińska i Monika Walkowska. Ta druga śmiało mogła zakończyć mecz z większym dorobkiem, ale przez pewien okres czasu oddawała rzuty w ten sam róg, co nie zaskakiwało bramkarki gości. Dobry występ w bramce gospodyń zaliczyła Weronika Wilkosz, która zainkasowała kilkanaście skutecznych parad.

Kolejne spotkanie w ramach Wielkopolskiej Ligi Juniorek gnieźnieńskie piłkarki ręczne rozegrają w przyszły poniedziałek (26 listopada). Wówczas zmierzą się w hali GOSiR przy ulicy Sportowej 5 w Gnieźnie z drużyną KS AP Poznań. Początek tego meczu o godzinie 17:45.

4. kolejka Wielkopolskiej Ligi Juniorek: MKS PR Gniezno – UKS Pantery Dopiewo 28:20 (14:9):

MKS PR Gniezno: Wilkosz, Morawska – Bielińska (4), Pudelewicz, Stachowicz, Kabacińska, Rybicka (1), Wieczorek, Ochocka (3), Dolacińska (8), Walkowska (7), Kłodowska, Grzegorek, Rachela (4), Szczygielska, Alwin.

UKS Pantery Dopiewo: Gogulska, Hypka – Rychlik (1), Wosińska, Lisiecka, Kaczmarek (6), Plackowska, Osińska (3), Napierała (6), Kubicka, Piątkowska, Kłosowicz, Jaśkowiak (4), Kobylarz.

Sędziowie: Łukasz Staszkiewicz (Gniezno) – Honoriusz Pierzchała (Poznań).

19 listopada 2018 | 20:30