Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

W końcu będą mogli trenować za złotówkę

W czwartek dowiedzieliśmy się, jak zostały podzielone dotacje na realizację zadań publicznych Miasta Gniezna w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu. Osiem tysięcy złotych z miejskiej kasy trafi na konto Szczypiorniaka Gniezno. W porównaniu do innych podmiotów, nie jest to zbyt wielkie wsparcie, ale mimo to w klubie cieszą się z tego, co zostanie im dane.

KS Szczypiorniak Gniezno to młody klub – powstał w 2015 roku. „Wilki” stawiają na stopniowy rozwój, zarówno pod kątem marketingowym, jak i sportowym. W tym sezonie podopieczni Kamila Hanuszczaka mile zaskakują wynikami osiąganymi w Wielkopolskiej Lidze Mężczyzn. Obecnie są wiceliderem rozgrywek, co jest bez wątpienia bardzo dobrym wynikiem. Poza tym działacze klubu skupiają się na pozyskiwaniu nowych sponsorów.

Bez wątpienia dobrą wiadomością dla Szczypiorniaka jest informacja o dotacji z miasta. Na konto „Wilków” wpłyną kolejne środki, które usprawnią funkcjonowanie klubu. – Cieszymy się z pierwszej dotacji z Urzędu Miasta na szkolenie dzieci i młodzieży, a także na rozgrywki ligowe. To znak, że współpraca z władzami idzie do przodu i stajemy się zaufanym podmiotem nie tylko dla sponsorów, ale także dla tych najwyższych instytucji – powiedział Filip Chrzanowski, prezes Szczypiorniaka Gniezno.

Istotnym faktem jest również to, że dzięki wsparciu z miasta, gnieźnieńscy piłkarze ręczni będą mogli trenować za złotówkę. – Przede wszystkim cieszy wsparcie na szkolenie najmłodszych sportowców, które daje nam ogromne odciążenie budżetu, bowiem dzięki temu możemy po dwu i pół roku w końcu trenować w gnieźnieńskich halach za złotówkę. Mam nadzieję, że to obiecujący początek dalszej współpracy – dodał włodarz klubu.

Przypomnijmy, że dotacje były dzielone w trzech zadaniach:

1. Organizacja szkolenia dzieci i młodzieży w klubach i stowarzyszeniach sportowych w 2018 r. – pula środków na zadanie – 400.000 zł -> 4 000 złotych dla KS Szczypiorniak Gniezno (Akademia Szczypiorniaka)

2. Organizowanie rozgrywek w ligach państwowych dla gnieźnieńskich klubów sportowych w 2018 r. – pula środków na zadanie – 850.000 zł -> 3 000 złotych dla KS Szczypiorniak Gniezno (udział w Wielkopolskiej Lidze Mężczyzn) 

3. Organizacja imprez sportowych o zasięgu regionalnym, krajowym i międzynarodowym w 2018 r. – pula środków na zadanie – 310.000 zł -> 1 000 złotych dla KS Szczypiorniak Gniezno (Turniej Szczypiorniak w Pierwszej Stolicy)

Na koniec warto odnotować, że sternicy Klubu Sportowego „Szczypiorniak” Gniezno coraz mocniej stawiają na szkolenie dzieci i młodzieży. W działającej przy klubie akademii ćwiczą już osoby z roczników 2003-2008, a w najbliższej przyszłości działacze mają w planach organizację treningów dla przedstawicieli roczników 2010-2012.

22 lutego 2018 | 21:55

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *