Piłka nożna

SKP - Mieszko 0-1
Mieszko ----
Mieszko ----

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

Tarnovia - MKK 95-70
MKK - Księżak 55-74
MKK - ŁKS 74-94

Piłka ręczna

Szczypiorniak - Acana 20-23
EKS - MKS 29-25
Ruch - MKS 32-34

Futsal

Investa - KS 1-3
KS - TAF 5-4
AZS UG - KS 4-6

W niedzielę szczypiorniackie derby Wielkopolski (zapowiedź)

Już w tę niedzielę MKS PR URBIS Gniezno ponownie zagra w nowej hali widowiskowo-sportowej im. Mieczysława Łopatki przy ulicy Sportowej 3. Tym razem zespół prowadzony przez trenerów Roberta Popka i Romana Solarka zmierzy się z SKF KPR Spartą Oborniki. Czekają nas więc derby Wielkopolski!

Spotkanie w ramach 8. kolejki I ligi kobiet gr. A zapowiada się bardzo ciekawie. Obie ekipy w ligowej tabeli dzielą zaledwie trzy punkty. Oborniczanki zgromadziły na swoim koncie dwanaście „oczek”. Na ten dorobek złożyły się cztery zwycięstwa i trzy porażki. Sparta jest aktualnie piątą siłą pierwszej ligi. Warto też podkreślić, że zespół z Obornik to beniaminek rozgrywek.

MKS PR URBIS Gniezno jest wiceliderem zmagań na zapleczu PGNiG Superligi. Podopieczne trenerów Roberta Popka i Romana Solarka zainkasowały do tej pory pięć triumfów i zaledwie dwie porażki. Mają o trzy „oczka” mniej od liderującego zespołu SMS ZPRP I Płock.

Najlepszą strzelczynią drużyny z pierwszej stolicy Polski jest Jagoda Linkowska, która rzuciła w tym sezonie 39 bramek. W szeregach oborniczanek liderką w tej statystyce jest Joanna Gładecka, autorka 49 trafień. Reprezentantka Sparty zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji strzelczyń I ligi gr. A.

Derby Wielkopolski powinny dostarczyć wielu emocji. Serdecznie zachęcamy do pojawienia się w nowoczesnej hali – zarówno kibiców z Gniezna, jak i niedalekich Obornik. Początek niedzielnego spotkania zaplanowano na godzinę 17:00. Mecz poprowadzą sędziowie Bartosz Kowalak i Wojciech Marciniak. Wstęp, podobnie jak wcześniej, będzie biletowany.

Ceny wejściówek kształtują się następująco:
– normalny: 8 zł.
– ulgowy: 4 zł (przysługuje uczniom szkół podstawowych, ponadpodstawowych, studentom do 26. roku życia, emerytom i rencistom.
– dzieci i młodzież do lat 12: wstęp wolny.

15 listopada 2018 | 11:14

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *