Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Walka do końca nie dała wygranej. MKS odpada z batalii o Puchar ZPRP (relacja)

Dzielnie walczyły do końca, ale ich starania nie przyniosły zwycięstwa na zakończenie turnieju. Młodziczki MKS PR Gniezno zwieńczyły rywalizację w ramach 1/8 finału Pucharu ZPRP porażką z Koroną Handball Kielce 25:28 (13:16). Gnieźnianki zajęły w trzydniowych zmaganiach trzecie miejsce, co oznacza, że nie awansowały do ćwierćfinału.

Już przed spotkaniem było pewne, że tylko cud mógłby dać MKS-owi PR Gniezno awans do kolejnej fazy rozgrywek. Przepustkę w kieszeni miały już zawodniczki Korony Handball Kielce, natomiast praktycznie pewne gry w ćwierćfinale były reprezentantki Dziewiątki Legnica, które w pierwszym niedzielnym meczu pokonały Szczypiorniaka Ustka 27:15.

Mimo nie najlepszego położenia w tabeli, podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka zamierzały zakończyć turniej triumfem meczowym. Zaczęło się optymistycznie, bo od ładnej bramki Mai Brząkały. Później jednak mieliśmy istne trzęsienie ziemi. Kielczanki rzuciły aż dziewięć trafień z rzędu. To były bardzo silne ciosy w kierunku gnieźnianek. Te jednak pokazały, że nie spuszczą głów i będą walczyć do samego końca. Sygnał do odrabiania strat dała w 12. minucie wspomniana już Brząkała. Po chwili zawodniczka ta raz jeszcze wpisała się na listę strzelczyń, a po niej to samo czyniły Natasza Jabłońska i Agata Alwin. Wobec dobrej serii, miejscowe zdołały zniwelować straty do czterech bramek. Następnie nastał okres dość wyrównanej gry. Do szatni w lepszych nastrojach schodziły zawodniczki Korony, które prowadziły 16:13.

Po naradach poza parkietem, gnieźnianki zaczęły prezentować skuteczną grę. Ku uciesze miejscowych kibiców, rozpoczęły drugą połowę od trzech trafień z rzędu. Najpierw na listę strzelczyń wpisała się Maja Brząkała, która tego dnia zdobyła w sumie siedem bramek, a potem w jej ślady poszły Natasza Jabłońska i Paulina Kabacińska. Na tablicy wyników pojawił się remis 16:16, co oznaczało, że rywalizacja rozpoczyna się „od nowa”. Niestety, Korona szybko wyciągnęła wnioski ze słabszego początku drugiej partii meczu i odpowiedziała rywalkom trzema bramkami. MKS jednak nie zamierzał składać broni. Do siatki kielczanek trafiła Anastazja Kowalewska, dzięki czemu gnieźnianki doskoczyły na dwa trafienia. Później przeciwniczki znów zaczęły budować przewagę. W 42. minucie wynosiła ona już pięć bramek. Wówczas gospodynie turnieju ponownie wrzuciły wyższy bieg. Na listę strzelczyń wpisywały się kolejno Alwin, Kowalewska i Brząkała, niwelując w ten sposób straty do dwóch bramek. Końcówka była emocjonująca i zacięta, jednak ostatecznie z triumfu cieszyła się kielecka Korona – 28:25.

1/8 finału Pucharu ZPRP zakończyła się zwycięstwem Korony Kielce (3 zwycięstwa). Drugie miejsce zajęła Dziewiątka Legnica (2 wygrane), trzecie – MKS PR Gniezno (1 triumf), a na ostatniej pozycji uplasowała się drużyna Szczypiorniaka Ustka (bez punktów). Po zakończeniu ostatniego spotkania zespoły zostały uhonorowane pamiątkowymi statuetkami, które wręczył prezes MKS PR Gniezno, pan Jerzy Imbierowicz.

MKS PR Gniezno zagrał w składzie: Kałasz, Rożek – Alwin (6), Kuszak, Nowicka, Schulze, Sypniewska, Brząkała (7), Kowalewska (6), Michalak, Stachowicz (2), Jabłońska (2), Kabacińska (2), Raczak, Glinkowska, Wojciechowska.

Wkrótce opublikujemy galerię z niedzielnej części turnieju.

13 maja 2018 | 11:22

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *