Piłka nożna

Mieszko - Victoria 1-3
Mieszko - Lipno 0-2
Jarota - Mieszko 2-0

Żużel

Kolejarz O. - Start 44-46
Start - Polonia 59-31
Start - Lokomotiv 50-40

Koszykówka

Kuchinox - MKK 89-80
MKK - Trefl II 74-46
Tarnovia - MKK 95-70

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 16-35
MKS - ...
MKS - ....

Futsal

Świecie - KS 4-4
KS - Futsal 1-2
Team - KS 4-3

„Wilki” rozbite na koniec roku

Nie tak miał wyglądać ostatni mecz seniorów KS Szczypiorniak Gniezno w tym roku kalendarzowym. „Wilki” przegrały w niedzielę z MKS-em Henri Lloyd Brodnica 24:33 (10:13). Porażka z pewnością jest bolesna, ale gnieźnieńscy piłkarze ręczni na nic lepszego nie zasłużyli. 

Szczypiorniści klubu z naszego miasta zagrali po prostu słabo. Nie potrafili dorównać rywalowi ani w obronie, ani w ataku. Zdarzały się co prawda przebłyski, ale było ich zbyt mało, by móc myśleć o zgarnięciu trzech punktów. Spotkanie od początku układało się pomyślniej dla ekipy z Brodnicy, która w dziesiątej minucie prowadziła już 5:1. Później gnieźnianie szukali szans na odrabianie strat. Przed przerwą bramki rzucili Artur Dymkowski i Marcin Fijałkowski. Wynik 10:13 na korzyść gości pozwalał liczyć na to, że w drugiej połowie karta się odwróci i Szczypiorniak wysforuje się na prowadzenie.

Niestety, tak się nie stało. Choć zaczęło się dobrze – od trafienia Fijałkowskiego – to później inicjatywę znów przejęli rywale i zbudowali pięciobramkową przewagę. Miejscowi szukali szans, jednak bez większego skutku. Po 32. minucie nie potrafili zbliżyć się do rywala na chociażby dwie bramki. Drużyna z Brodnicy do samego końca kontrolowała przebieg rywalizacji i ostatecznie zwyciężyła 33:24.

Trudno szukać pozytywów w grze Szczypiorniaka po tak dotkliwej porażce. Wyróżnić trzeba jednak Damiana Stempuchowskiego. Młody zawodnik „Wilków” wszedł na parkiet w końcówce spotkania i dał świetny pokaz swoich umiejętności, inkasując trzy ostatnie bramki dla wilczej watahy.

13. kolejka II ligi gr. 2: KS Szczypiorniak Gniezno – MKS Henri Lloyd Brodnica 24:33 (10:13): 

KS Szczypiorniak Gniezno: Wolny, Grubczak, Zarzycki – Sobański (4), Kapella (1), Bałdyga, Fijałkowski (3), Siudeja (2), Kędziora, Łuczak, Dymkowski (5), Tyliński, Kniaź, Gadecki (5), Krakowiak (1), Stempuchowski (3). 

MKS Henri Lloyd Brodnica: Jankowski, Szypliński – Jadanowski (4), Kamiński, Jaworski (3), Jędrasiak (6), Zembrzycki (5), Pesta (1), Płoski (5), Cichocki (5), Żurawski, Nowak (4), Frygier. 

Sędziowie: Tomasz Gaweł, Łukasz Nowak (Zielona Góra).

16 grudnia 2018 | 18:31

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *