Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Start - Lokomotiv 54-36
Landshut - Start 32-58
Start - Piła 49-41

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

„Wilki” rozszarpały MKS MOSiR Kętrzyn. Michał Ostrowski zawodnikiem meczu!

Nie było niespodzianki. „Czerwona latarnia” drugoligowych zmagań została rozbita przez gnieźnieńskie „Wilki”. W niedzielę KS Szczypiorniak Gniezno pokonał przed domową publicznością MKS MOSiR Kętrzyn 35:21 (20:7). Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został Michał Ostrowski, autor pięciu bramek.

Z kronikarskiego obowiązku musimy zaznaczyć, że spotkanie 7. kolejki II ligi gr. 2 rozpoczęło się z niemalże półgodzinnym opóźnieniem ze względu na brak obecności w hali ratownika medycznego. Na szczęście organizatorzy zdołali uporać się z problemem i ściągnęli zastępczego medyka. Dzięki temu mecz mógł zostać rozegrany. 

Dramaturgia tego pojedynku nie była zbyt wielka. Zgodnie z przewidywaniami, od początku spotkania lepszym zespołem byli gospodarze. Wynik zmagań w pierwszej minucie otworzył Maciej Bałdyga. Po chwili wyrównał Marcin Pałachowski, doprowadzając do jedynego w tym dniu remisu. Później już w pełni inicjatywa została przejęta przez podopiecznych Kamila Hanuszczaka. 

Gnieźnianie stopniowo budowali przewagę, choć trzeba zauważyć, że na początku meczu mieli problem z wykorzystywaniem rzutów karnych. Najpierw pomylił się Artur Dymkowski, a następnie Łukasz Krakowiak. Tę niemoc przełamał w 15. minucie Maciej Bałdyga. Poza tym gra Wilków wyglądała zdecydowanie lepiej niż podczas ostatniego wyjazdowego spotkania w Gniewie. Co najważniejsze, zawodnicy Szczypiorniaka wystrzegali się błędów w ataku. Ich skuteczna postawa sprawiła, że do przerwy prowadzili 20:7.

Druga połowa również przebiegała po myśli miejscowych. Ekipa z Kętrzyna rzuciła co prawda więcej bramek niż w trakcie pierwszych 30 minut, ale nie zdołała zniwelować dużej straty sprzed przerwy. Po stronie przyjezdnych szczególnie wyróżniał się Dominik Pałasz, który aż dziesięciokrotnie wpisał się na listę strzelców. Po przeciwnej stronie barykady najwięcej bramek zdobyli Michał Ostrowski oraz Przemysław Gadecki. Ten pierwszy otrzymał nagrodę dla najlepszego zawodnika spotkania ufundowaną przez Bank Spółdzielczy w Gnieźnie.

Niedzielny pojedynek zakończył się zwycięstwem Szczypiorniaka 35:21. Dla gnieźnieńskich szczypiornistów jest to czwarty triumf w drugoligowych rozgrywkach.

7. kolejka II ligi gr. 2: KS Szczypiorniak Gniezno – MKS MOSiR Kętrzyn 35:21 (20:7):

KS Szczypiorniak Gniezno: Wolny, Grubczak, Zarzycki – Sobański (4), Kapella (2), Bałdyga (3), Fijałkowski (3), Siudeja (1), Tyliński (4), M. Ostrowski (5), Kędziora, Łuczak (1), Dymkowski (3), Gadecki (5), Krakowiak (2), Stempuchowski (2).

MKS MOSiR Kętrzyn: Gryczka – Tymoszuk (1), Dziakiewicz (6), Niedziałkowski, Pałasz (10), Guźniczak, Kręciewski, Pietrasik, Wójcik, Mikłasz (3), Jasionek, Pałachowski (1).

28 października 2018 | 17:08

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *