Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Wraca I liga kobiet. W sobotę MKS zagra w Lubiczu

Wracają rozgrywki I ligi piłki ręcznej kobiet w grupie A. Już w sobotę MKS PR URBIS Gniezno uda się do Lubicza, gdzie będzie rywalizować o punkty z tamtejszym UKS-em Drwęca Novar. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 16:00.

Gnieźnianki świetnie zaprezentowały się w I rundzie pierwszoligowych rozgrywek, kończąc ją na trzecim miejscu w tabeli. Podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka z pewnością zrobią wszystko, by równie dobrze rozpocząć serię meczów rewanżowych.

Pierwsze spotkanie z lubiczankami, które są „czerwoną latarnią” zmagań na zapleczu Superligi, MKS PR URBIS Gniezno zagrał 24 września. Wtenczas zespół z naszego miasta zwyciężył 35:32. Triumf żółto-czarnych mógł być jeszcze bardziej okazały. Przeciwniczki zmniejszyły straty, kiedy na parkiecie pojawiły się mniej doświadczone reprezentantki MKS-u. Z drugiej strony należy też przypomnieć, że w tamtym spotkaniu w szeregach drużyny z Gniezna grały jeszcze Ewa Nowicka i Monika Łęgowska, które łącznie zdobyły 10 bramek. Tych zawodniczek nie zobaczymy już w akcji do końca sezonu.

Sytuacja w tabeli jasno wskazuje, że faworytem sobotniej konfrontacji będą szczypiornistki z pierwszej stolicy Polski. Absolutnie nie można jednak lekceważyć przeciwnika. To, że UKS Drwęca Novar Lubicz jest outsiderem rozgrywek, niczego nie przesądza. Najbliższy przeciwnik MKS-u na pewno będzie chciał pokusić się o niespodziankę i rozpocząć II rundę zmagań, zdobywając pierwsze punkty w tym sezonie.

Jak już zostało wspomniane, mecz w Lubiczu rozpocznie się o godz. 16:00.

19 stycznia 2018 | 12:03

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *