Piłka nożna

Mieszko - Obra 2-0
Mieszko - Nielba 2-0
Iskra - Mieszko 2-1

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

GAK - MKK 84-94
ŁKS - MKK 94-74
MKK - Flota 76-71

Piłka ręczna

Zagłębie - MKS 40-24
MKS - FunFloor 28-28
Bachus - Szczypiorniak 33-30

Futsal

Futsal - KS 3-3
Dragon - KS 9-4
KS - Investa 9-3

Wraca I liga kobiet. W sobotę MKS zagra w Lubiczu

Wracają rozgrywki I ligi piłki ręcznej kobiet w grupie A. Już w sobotę MKS PR URBIS Gniezno uda się do Lubicza, gdzie będzie rywalizować o punkty z tamtejszym UKS-em Drwęca Novar. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 16:00.

Gnieźnianki świetnie zaprezentowały się w I rundzie pierwszoligowych rozgrywek, kończąc ją na trzecim miejscu w tabeli. Podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka z pewnością zrobią wszystko, by równie dobrze rozpocząć serię meczów rewanżowych.

Pierwsze spotkanie z lubiczankami, które są „czerwoną latarnią” zmagań na zapleczu Superligi, MKS PR URBIS Gniezno zagrał 24 września. Wtenczas zespół z naszego miasta zwyciężył 35:32. Triumf żółto-czarnych mógł być jeszcze bardziej okazały. Przeciwniczki zmniejszyły straty, kiedy na parkiecie pojawiły się mniej doświadczone reprezentantki MKS-u. Z drugiej strony należy też przypomnieć, że w tamtym spotkaniu w szeregach drużyny z Gniezna grały jeszcze Ewa Nowicka i Monika Łęgowska, które łącznie zdobyły 10 bramek. Tych zawodniczek nie zobaczymy już w akcji do końca sezonu.

Sytuacja w tabeli jasno wskazuje, że faworytem sobotniej konfrontacji będą szczypiornistki z pierwszej stolicy Polski. Absolutnie nie można jednak lekceważyć przeciwnika. To, że UKS Drwęca Novar Lubicz jest outsiderem rozgrywek, niczego nie przesądza. Najbliższy przeciwnik MKS-u na pewno będzie chciał pokusić się o niespodziankę i rozpocząć II rundę zmagań, zdobywając pierwsze punkty w tym sezonie.

Jak już zostało wspomniane, mecz w Lubiczu rozpocznie się o godz. 16:00.

19 stycznia 2018 | 12:03

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *