Piłka nożna

Mieszko - Victoria 1-3
Mieszko - Lipno 0-2
Jarota - Mieszko 2-0

Żużel

Kolejarz O. - Start 44-46
Start - Polonia 59-31
Start - Lokomotiv 50-40

Koszykówka

Kuchinox - MKK 89-80
MKK - Trefl II 74-46
Tarnovia - MKK 95-70

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 16-35
MKS - ...
MKS - ....

Futsal

Świecie - KS 4-4
KS - Futsal 1-2
Team - KS 4-3

Wraca I liga kobiet. W sobotę MKS zagra w Lubiczu

Wracają rozgrywki I ligi piłki ręcznej kobiet w grupie A. Już w sobotę MKS PR URBIS Gniezno uda się do Lubicza, gdzie będzie rywalizować o punkty z tamtejszym UKS-em Drwęca Novar. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 16:00.

Gnieźnianki świetnie zaprezentowały się w I rundzie pierwszoligowych rozgrywek, kończąc ją na trzecim miejscu w tabeli. Podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka z pewnością zrobią wszystko, by równie dobrze rozpocząć serię meczów rewanżowych.

Pierwsze spotkanie z lubiczankami, które są „czerwoną latarnią” zmagań na zapleczu Superligi, MKS PR URBIS Gniezno zagrał 24 września. Wtenczas zespół z naszego miasta zwyciężył 35:32. Triumf żółto-czarnych mógł być jeszcze bardziej okazały. Przeciwniczki zmniejszyły straty, kiedy na parkiecie pojawiły się mniej doświadczone reprezentantki MKS-u. Z drugiej strony należy też przypomnieć, że w tamtym spotkaniu w szeregach drużyny z Gniezna grały jeszcze Ewa Nowicka i Monika Łęgowska, które łącznie zdobyły 10 bramek. Tych zawodniczek nie zobaczymy już w akcji do końca sezonu.

Sytuacja w tabeli jasno wskazuje, że faworytem sobotniej konfrontacji będą szczypiornistki z pierwszej stolicy Polski. Absolutnie nie można jednak lekceważyć przeciwnika. To, że UKS Drwęca Novar Lubicz jest outsiderem rozgrywek, niczego nie przesądza. Najbliższy przeciwnik MKS-u na pewno będzie chciał pokusić się o niespodziankę i rozpocząć II rundę zmagań, zdobywając pierwsze punkty w tym sezonie.

Jak już zostało wspomniane, mecz w Lubiczu rozpocznie się o godz. 16:00.

19 stycznia 2018 | 12:03

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *