Piłka nożna

Mieszko - Obra 2-0
Mieszko - Nielba 2-0
Iskra - Mieszko 2-1

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

Pyra - MKK 82-73
ŁKS Youth - MKK 72-110
MKK - Ciech 59-77

Piłka ręczna

MKS - Galychanka 34-29
MKS - Piotrcovia 26-24
Start - MKS 28-29

Futsal

Orlik - KS 4-1
KS - Futsal 4-5
Futsal - KS 3-3

Z Dwójką o trzy punkty (zapowiedź)

Dwa ostatnie spotkania wyjazdowe MKS PR Urbis Gniezno zapisał na swoim koncie. Czy przedłuży dobrą passę? Dowiemy się już jutro. O 17 w Łomży miejscowa Dwójka PWSIiP podejmie szczypiornistki z Gniezna.

Po thrillerze, który zaserwowały nam drużyny MKSu i SMSu Płock w hali przy ulicy Paczkowskiego nadeszła pora, by gnieźnianki zdobywały kolejne punkty na wyjazdach. Póki co MKS notuje aż 60% zwycięstw w roli gościa, przegrywając w tym sezonie tylko w halach w Tczewie i Płocku. Ostatnie dwa wyjazdowe spotkania byłych liderek I ligi to jednobramkowa wygrana w Poznaniu z KS AP oraz pogrom w Lubiczu. Aktualnie czwarty zespół ligowej tabeli jest w dobrej formie, której nie zmienia nawet porażka po konkursie rzutów karnych z SMSem. Ponadto, w 3 kolejce rozgrywek w Gnieźnie Dwójka uległa MKSowi 27:23 po świetnym spotkaniu tercetu ofensywnego Giszczyńska – Wojtkowiak – Różańska. Czy tym razem historia się powtórzy?

Przeszkodzić w tym będzie chciała drużyna Dwójki, prowadzona przez Janusza Świętonia. Największym zagrożeniem dla bramkarek MKSu zdecydowanie będzie najbardziej bramkostrzelna zawodniczka ligi, czyli Amanda Szymborska. Ośmiokrotnie pokonywała ona ostatnio Lidię Kobyłecką i Kamilę Olejniczak. Łącznie ma już na swoim koncie 74 trafienia w 11 spotkaniach i nie wygląda na to, by miała zwolnić – kluczowe w osiągnięciu sukcesu i przywiezieniu 3 punktów do Pierwszej Stolicy może być zatrzymanie niespełna 22-letniej rozgrywającej Dwójki. O tym czy to się uda, przekonamy się już jutro – początek spotkania o godzinie 17 w hali II LO w Łomży.

16 lutego 2018 | 18:30

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *