Piłka nożna

LKS. - Mieszko 1-2
Wiara L. - Mieszko 2-6
Mieszko - Ostrovia 3-0

Żużel

Stal - Start 57-32
Start - Stal 38-52
Start - Kolejarz 50-40

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Transbruk 98-103
MKK - Wiara 76-91

Piłka ręczna

MKS - Lwów 28-21
Buk - Szczypiorniak 30-21
Energa - MKS 26-29

Futsal

Wenecja - KS 2-3
KS - AZS 6-4
KS - Bonito 2-3

Z Dwójką o trzy punkty (zapowiedź)

Dwa ostatnie spotkania wyjazdowe MKS PR Urbis Gniezno zapisał na swoim koncie. Czy przedłuży dobrą passę? Dowiemy się już jutro. O 17 w Łomży miejscowa Dwójka PWSIiP podejmie szczypiornistki z Gniezna.

Po thrillerze, który zaserwowały nam drużyny MKSu i SMSu Płock w hali przy ulicy Paczkowskiego nadeszła pora, by gnieźnianki zdobywały kolejne punkty na wyjazdach. Póki co MKS notuje aż 60% zwycięstw w roli gościa, przegrywając w tym sezonie tylko w halach w Tczewie i Płocku. Ostatnie dwa wyjazdowe spotkania byłych liderek I ligi to jednobramkowa wygrana w Poznaniu z KS AP oraz pogrom w Lubiczu. Aktualnie czwarty zespół ligowej tabeli jest w dobrej formie, której nie zmienia nawet porażka po konkursie rzutów karnych z SMSem. Ponadto, w 3 kolejce rozgrywek w Gnieźnie Dwójka uległa MKSowi 27:23 po świetnym spotkaniu tercetu ofensywnego Giszczyńska – Wojtkowiak – Różańska. Czy tym razem historia się powtórzy?

Przeszkodzić w tym będzie chciała drużyna Dwójki, prowadzona przez Janusza Świętonia. Największym zagrożeniem dla bramkarek MKSu zdecydowanie będzie najbardziej bramkostrzelna zawodniczka ligi, czyli Amanda Szymborska. Ośmiokrotnie pokonywała ona ostatnio Lidię Kobyłecką i Kamilę Olejniczak. Łącznie ma już na swoim koncie 74 trafienia w 11 spotkaniach i nie wygląda na to, by miała zwolnić – kluczowe w osiągnięciu sukcesu i przywiezieniu 3 punktów do Pierwszej Stolicy może być zatrzymanie niespełna 22-letniej rozgrywającej Dwójki. O tym czy to się uda, przekonamy się już jutro – początek spotkania o godzinie 17 w hali II LO w Łomży.

16 lutego 2018 | 18:30

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *