Piłka nożna

Mieszko - Obra 2-0
Mieszko - Nielba 2-0
Iskra - Mieszko 2-1

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

Pyra - MKK 82-73
ŁKS Youth - MKK 72-110
MKK - Ciech 59-77

Piłka ręczna

MKS - Galychanka 34-29
MKS - Piotrcovia 26-24
Start - MKS 28-29

Futsal

Orlik - KS 4-1
KS - Futsal 4-5
Futsal - KS 3-3

Zagłębie jedzie do Gniezna po wygraną. „Nie ma innego scenariusza”

Przed szczypiornistkami MKS-u PR Gniezno stoi jedno z najwiekszych wyzwań jakiego kiedykolwiek się podjęły. We własnej hali zmierzą się (środa, 17 stycznia) z byłymi Mistrzyniami Polski i obrończyniami Pucharu Polski – Metraco Zagłębie Lubin.

Faworytem tego pojedynku będą oczywiście przyjezdne i mimo, że w sporcie wszystko jest możliwe, to każdy inny wynik niż ich wygrana byłby traktowany jako ogromna sensacja. Nam udało się dowiedzieć co o jutrzejszym pojedynku mówi trenerka Zagłębia Bożena Karkut: – Jedziemy do Gniezna jako faworyt i trzeba wygrać ten mecz. Nie dopuszczam innego scenariusza, bo w końcu jesteśmy w ekstraklasie i mamy inne cele. Zespół z Gniezna oglądałam z materiału wideo i mamy już oczywiście wnioski na to spotkanie. MKS próbuje grać szybką piłkę, tworzy sobie sytuacje rzutowe, gra poprawnie z kołem, sporo też grają 1 na 1 na lewym rozegraniu. Wniosek – dużo pracy będzie nas czekało w obronie, takiej mrówczej pracy.

Zagłębie będzie z pewnością chciało też zmazać plamę z sobotniego meczu ligowego, w którym przegrało u siebie niespodziewanie z AZS-em Koszalin 21-24. Porażka kosztowała ich pozycję lidera tabeli. Ewentualna przegrana w Gnieźnie spowodowałaby zapewne prawdziwe turbulencje w sztabie szkoleniowym

Zdj. Metraco Zagłębie Lubin

15 stycznia 2018 | 22:48

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *