Piłka nożna

Mieszko - Victoria 1-3
Mieszko - Lipno 0-2
Jarota - Mieszko 2-0

Żużel

Kolejarz O. - Start 44-46
Start - Polonia 59-31
Start - Lokomotiv 50-40

Koszykówka

Kuchinox - MKK 89-80
MKK - Trefl II 74-46
Tarnovia - MKK 95-70

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 16-35
MKS - ...
MKS - ....

Futsal

Świecie - KS 4-4
KS - Futsal 1-2
Team - KS 4-3

Zawodniczka MKS-u PR URBIS Gniezno przeszła operację

Monika Łegowska od dłuższego czasu zmaga się z kontuzją, która uniemożliwia jej występy w barwach MKS PR URBIS Gniezno. W środę gnieźnieńska szczypiornistka przeszła zabieg artroskopii, po którym rokowania są więcej niż pozytywne.

Pierwsze diagnozy nie były zbyt optymistyczne dla zawodniczki MKS-u. Rezonans przeprowadzony po odniesieniu kontuzji sugerował poważne uszkodzenie więzadeł krzyżowych, co mogłoby wykluczyć Monikę z gry na bardzo długi czas. Na szczęście przeprowadzony zabieg pozwolił rozwiać najgorsze obawy.

Więzadła w lewym kolanie nie są zerwane, a tylko nieznacznie uszkodzone. Co jednak najważniejsze nie ma na ten moment przeciwwskazań, aby szczypiornistka wróciła stopniowo do treningów, a później do gry.

Jej powrót w tym sezonie jest już niemożliwy, ale już od startu kolejnych rozgrywek jak najbardziej realny – Nie ma co się spieszyć. Będąc na parkiecie, muszę być pewna na sto procent, że wszystko jest ok. W trakcie gry nie mogę martwić się o to, czy mogę zrobić jakiś mocny ruch lub wyskoczyć. Muszę w pełni i pewna siebie skupić się na meczu – przyznaje Monika Łęgowska.

Tekst + foto.: MKS PR URBIS Gniezno

09 lutego 2018 | 13:46

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *