Żółto-czarny express dał nadzieje tylko do przerwy

MKS nie zamierzał zepsuć początku Majówki kibicom piłki ręcznej w Gnieźnie i pewnie wygrał kolejny mecz 1.ligi z Jutrzenką Płock 33-17. Rywalki jedynie do przerwy trzymały kontakt z liderkami tabeli.

Gnieźnieński żółto-czarny express znowu przejechał przez Sportową w swoim stylu i pewnie zainkasował komplet punktów. MKS tylko do przerwy dawał nadzieję przyjezdnym, bo jeszcze przed końce pierwszej części przewaga gospodyń wynosiła tylko dwie bramki. Złożyła się na to gorsza skuteczność, gdy jednak poprawiliśmy się w tym elemencie, a dodatkowo podkręciliśmy tempo, przewaga na początku drugiej części rosła proporcjonalnie do czasu. W kwadrans rzuciliśmy 10 bramek, straciliśmy tylko jedną i zrobiło się 24-11. Funkcjonowały skrzydła, koło, szybkie kontry, było wszystko to, co czego zabrakło kilkadziesiąt minut wcześniej. Na koniec ozdobą meczu były szybkie wznowienia i podania bramkarki Darii Koniecznej do Karoliny Chojnackiej na kilkadziesiąt metrów. Trzykrotnie próby okazały się idealnie mierzone i zakończone golami. – Z chęcią będę was oglądał w Superlidze – stwierdził na zakończenie spotkania trener Jutrzenki, Marcin Krysiak.

MKS PR Urbis Gniezno – Jutrzenka Płock 33-17 (14-10)

Bramki dla MKS: Nurska 9, Kasprowiak 6, Giszczyńska 5, Łęgowska 4, Kaczmarek 3, Kuriata, Sawicka 2, Świerzewska, Alwin 1

29 kwietnia 2022 | 21:42