Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Zrewanżować się tczewiankom za listopadowe lanie

Sezon I ligi piłki ręcznej kobiet powoli dobiega końca. Szczypiornistki MKS PR URBIS Gniezno mają do rozegrania już tylko trzy spotkania. W sobotę ponownie zaprezentują się przed własną publicznością. Tym razem rywalkami podopiecznych Roberta Popka i Romana Solarka będzie SPR Sambor Tczew.

Starcie z tczewiankami z kilku powodów zapowiada się arcyciekawie. Po pierwsze, SPR Sambor to sąsiad gnieźnianek z ligowej tabeli. Dotychczas ekipa ta zainkasowała zaledwie jedno „oczko” mniej od zespołu z pierwszej stolicy Polski. Poza tym dla MKS-u PR ten mecz będzie szansą na rehabilitację za dotkliwą porażkę w I rundzie. Przypomnijmy, że 18 listopada gnieźnieńskie szczypiornistki przegrały w Tczewie aż 26:38. Kolejną sprawą jest to, że w zeszły weekend gnieźnianki przegrały na wyjeździe z MTS Kwidzyn 22:26, więc można się domyślać, że są rozdrażnione i żądne powrotu na zwycięską falę.

Wiele wskazuje na to, że wszyscy ci, którzy w sobotę zdecydują się zasiąść na trybunach hali GOSiR przy ulicy Paczkowskiego 4 nie będą żałować tego wyboru. Pojedynek czwartego MKS PR URBIS Gniezno z piątym w tabeli ligowej SPR Samborem Tczew powinien dostarczyć sporej dawki emocji. Podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka będą musiały uważać na duet Patrycja Orzołowska – Patrycja Ciura. Te zawodniczki rzuciły dla ekipy SPR Sambor sporo bramek. Pierwsza z nich plasuje się na piątym miejscu w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelczyń I ligi, natomiast druga jest w nim siódma.

Jeżeli chodzi o zawodniczki z pierwszej stolicy Polski, to najwięcej bramek dla MKS-u rzuciła do tej pory Joanna Różańska. Wynik 76 trafień daje jej ósmą pozycję we wspomnianym zestawieniu. Trzeba przyznać, że ta szczypiornistka obniżyła loty, względem tego co prezentowała jakiś czas temu. Przypomnijmy, że był taki okres, w którym Różańska była liderką rankingu najskuteczniejszych strzelczyń pierwszej ligi. Kto wie, może w sobotę znów odpali i poprowadzi swój zespół do triumfu? By tak się jednak stało, dobrze musi zagrać cała drużyna

Przedostatnie domowe spotkanie MKS PR URBIS Gniezno zaplanowano na godzinę 15:00.

13 kwietnia 2018 | 09:53

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *