Zwycięstwo MKS-u na początek. Jabłońska liderką (relacja + galeria)

W dobrym stylu turniej 1/8 finału Pucharu ZPRP Młodziczek rozpoczęły piłkarki ręczne MKS PR Gniezno. Podczas piątkowego starcia z SSPR Szczypiorniakiem Ustka popisywały się m.in. niezłymi kontrami, dzięki czemu wygrały 17:15 (9:7).

Gospodynie turnieju od początku spotkania prezentowały się nieco lepiej od przeciwniczek. Mimo to nie potrafiły zbudować bezpiecznej przewagi. Do 10. minuty toczyła się rywalizacja bramka za bramkę. Coś drgnęło w 11. minucie, kiedy to podopieczne trenerów Roberta Popka i Romana Solarka zainicjowały świetną serię. Najpierw na listę strzelczyń wpisała się Wiktoria Stachowicz, natomiast później po dwa razy do bramki trafiały Maja Brząkała i Natasza Jabłońska. Niestety, po tej rewelacyjnej fazie, miejscowe spuściły z tonu, a ekipa z Ustki wrzuciła wyższy bieg, rzucając cztery bramki z rzędu. Pierwszą połowę trafieniem z rzutu karnego zakończyła Maja Brząkała. Do przerwy MKS prowadził 9:7.

Druga partia piątkowego pojedynku rozpoczęła się od dwóch trafień gospodyń – Nataszy Jabłońskiej i Anastazji Kowalewskiej. Przeciwniczki próbowały odpowiadać, ale, choć co jakiś czas znajdowały receptę na pokonanie gnieźnieńskiej bramkarki, nie pozwoliło to na doprowadzenie do wyrównania. W 46. minucie dobrą zmianę Darii Rożek dała Zuzanna Kałasz, która obroniła rzut karny autorstwa Darii Wolczyk. Wcześniej ta zawodniczka dwukrotnie trafiała z linii siódmego metra. Kilka chwil później, po trafieniu z rzutu karnego Agaty Alwin, gnieźnianki prowadziły już 17:13. Były więc blisko zwycięstwa. Przez kolejne trzy minuty przyjezdne zdobyły jeszcze dwie bramki, ustalając w ten sposób wynik spotkania na 17:15.

Liderką MKS PR Gniezno podczas spotkania z ekipą z Ustki była Natasza Jabłońska. Córka żużlowca Car Gwarant Startu Gniezno sześciokrotnie wpisywała się na listę strzelczyń. Skutecznymi rzutami zakończyła kilka kontrataków.

We wcześniejszym meczu Korona Handball Kielce pokonała EUCO-UKS Dziewiątkę Legnica 28:17.

Poniżej prezentujemy galerię z obu spotkań piątkowej części turnieju:

MKS PR Gniezno zagrał w składzie: Kałasz, Rożek – Alwin (1), Kuszak (1), Nowicka, Schulze, Sypniewska, Brząkała (3), Kowalewska (3), Michalak, Stachowicz (3), Jabłońska (6), Kabacińska, Raczak, Glinkowska, Wojciechowska.

Kolejny mecz gnieźnianek już jutro (sobota). O 11:45 zmierzą się z Dziewiątką Legnica.

11 maja 2018 | 18:39