Zwycięstwo młodziczek MKS-u na początek turnieju. Atomowa 2. połowa!

W piątek w hali przy ulicy Paczkowskiego 4 rozpoczęły się zmagania w ramach 1/16 finału Pucharu ZPRP Młodziczek. Rozegrano dwa mecze. W pierwszym z nich drużyna MKS Kusy I Szczecin pokonała UKS Jedynkę Słubice 32:26 (15:9), natomiast w drugim młode piłkarki ręczne MKS PR I Gniezno rozprawiły się z UKS Vambresią Worwo I Wąbrzeźno 22:13 (9:10).

Pojedynek gnieźnianek z wąbrzeźniankami rozpoczął się od mocnego uderzenia przyjezdnych. Po sześciu minutach drużyna Vambresii Worwo prowadziła już 3:0. Później podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka szukały szans na zmniejszanie strat. Ich starania zmierzały w dobrym kierunku, o czym świadczy fakt, że w 18. minucie mieliśmy remis 8:8. Później przyjezdne znów wysforowały się na prowadzenie. Do przerwy MKS PR I przegrywał 9:10.

Druga połowa została zainicjowana potężnym uderzeniem gospodyń turnieju. Zdobyły one pięć bramek z rzędu, co było mocnym ciosem w kierunku przeciwniczek. Ta seria podcięła skrzydła zespołowi z Wąbrzeźna, który po przerwie zainkasował zaledwie 4 bramki. Młodziczki MKS-u natomiast, po złapaniu wiatru w żagle, nie spuszczały z tonu i zwyciężyły 22:13.

W szeregach MKS PR Gniezno wyróżniły się Anastazja Kowalewska i Agata Alwin. Ta pierwsza zdobyła osiem bramek, natomiast druga wpisała się na listę strzelczyń sześć razy.

MKS PR Gniezno – UKS Vambresia Worwo Wąbrzeźno:

MKS zagrał w składzie: Kałasz, Alwin (6), Kuszak, Nowicka, Sypniewska, Brząkała (3), Kowalewska (8), Michalak, Stachowicz (1), Jabłońska (2), Rożek, Kabacińska (2), Derwich, Glinkowska.

Na koniec warto zaznaczyć, że mecze w ramach 1/16 finału Pucharu ZPRP Młodziczek składają się z dwóch połów po 25 minut.