Piłka nożna

SKP - Mieszko 0-1
Mieszko ----
Mieszko ----

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

Tarnovia - MKK 95-70
MKK - Księżak 55-74
MKK - ŁKS 74-94

Piłka ręczna

Szczypiorniak - Acana 20-23
EKS - MKS 29-25
Ruch - MKS 32-34

Futsal

Investa - KS 1-3
KS - TAF 5-4
AZS UG - KS 4-6

Świetne wyniki młodych pływaków. „To jakiś kosmos”

9 grudnia (sobota) w Bydgoszczy odbyły się XII Mikołajkowe Zawody Pływackie. W imprezie wzięli udział młodzi pływacy ćwiczący w klubie KONKRET Gniezno. Wyjazd do miasta nad Brdą zakończył się dla nich dużym sukcesem, o czym świadczy fakt, że wrócili do domów z pięcioma złotymi medalami, a także dwoma tytułami najlepszej zawodniczki.

Podopieczni gnieźnieńskiego klubu cyklicznie odwiedzają mikołajkowe zmagania w Bydgoszczy. Tym razem w zawodach uczestniczyło jedenastu zawodniczek i zawodników reprezentujących KONKRET Gniezno. Wśród nich znalazło się trzech debiutantów, a także najmłodsza uczestniczka zawodów – pięcioletnia Jagna Moskalik.Kapitalny rezultat osiągnęła Konstancja Piotrowska – 18,52 sec. na 25 metrów stylem dowolnym. Był to wynik o siedem sekund lepszy od zawodniczki, która przepłynęła dystans jako druga. Piotrowska wygrała w ten sposób nie tylko swoją, ale także i o rok wyższą kategorię. – „To jakiś kosmos” – komentowali wyczyn gnieźnianki trenerzy innych klubów.

Damjan Minkow, pomimo długiej przerwy w pływaniu, popłynął na 100 metrów stylem dowolnym i 100 m s. zmiennym blisko swoich życiówek i wykonał założoną normę. Ponadto bardzo dobry debiut zaliczył Adam Konieczka, który przepłynął 50 m stylem grzbietowym. Anna Oszutowska dała wyraźny powód do zadowolenia, bijąc swoją życiówkę o kilka sekund, co rokuje dobrze na przyszłość.

Dzielnie podczas debiutu radziła sobie Nadia Pawlikowska, dla której sporą uciechą była możliwość wzięcia udziału w tak dużych zawodach. Julia i Bartek Skraburscy na jednym dystansie pobili swoje życiówki. Na drugim już się to nie udało, ale warto wspomnieć, że młodzi pływacy byli świeżo po odbytej anginie.

GALERIA:

Oprac. własne / fot. Pływamy NIE Ziewamy

14 grudnia 2017 | 21:10

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *