Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Dominacja szachistów Chrobrego w Otwartych Mistrzostwach Powiatu

114 szachistów wzięło udział w II Ogólnopolskim Turnieju Szachowym „Tu Powstała Polska”. Zawodnicy m.in. z Warszawy, Wrocławia, Poznania, Zielonej Góry, Łodzi, oraz Zdziechowy i Gniezna, rywalizowali w Pierwszej Stolicy już od środy, 27 grudnia w Instytucie Kultury Europejskiej. Podczas czterodniowych zmagań przeprowadzono rozgrywki w 3. grupach turniejowych. Najmłodszy z uczestników miał 5 lat, a najstarszy 77.

W grupie OPEN A, z udziałem 39 zawodników pewne zwycięstwo odniósł junior Chrobrego Gniezno Piotr Kamiński, który zgromadził 6,5 punktów. Na podium znaleźli się jego klubowi koledzy, Łukasz Bardeli i junior Krzysztof Raczyński – obaj po 5,5 punktów. Miejsca 4. i 5. zajęli odpowiednio Sebastian Półtorak z UKS Hetman Koronny Trzebinia – 5 punktów i Rafał Pawłowski z UMKS Na Pięterku Poznań – 4,5 punktów.

Rozgrywki w grupie OPEN B zgromadziły na starcie aż 50 zawodników. Zwycięzcą z kompletem 7. punktów okazał się Rafał Lorenz z UKS ZSO Włoszakowice, który wyprzedził Zofię Roszkiewicz z UMKS Na Pięterku Poznań i Jana Skrzypińskiego z Polonii Środa Wielkopolska – oboje po 5,5 punktów. W pierwszej, nagrodzonej „szóstce” znaleźli się także Zygmunt Kapeliński z Chrobrego Gniezno, przed Patrycją Nowak z UMKS Na Pięterku Poznań i Samuelem Kątnym z MUKS Wieża Kórnicka Kórnik – wszyscy po 5 punktów. W klasyfikacji juniorów do lat 8, triumfował Mateusz Różański z UMKS Na Pięterku Poznań, który był także najmłodszym uczestnikiem turnieju. Wśród zawodników do lat 10, najlepsza była Zofia Roszkiewicz, do lat 12 Samuel Kątny, zaś do lat 14 Rafał Lorenz. W klasyfikacji uczestników Szkółki Szachowej MOK najlepszą była Natasza Klimko, która wyprzedziła Macieja Stanczewskiego i Karola Stanisławskiego.

Natomiast dziś (sobota, 30 grudnia) odbył się turniej OPEN C, przeznaczony dla zawodników zaczynających dopiero przygodę z królewską grą. Wzięło w nim udział 25 zawodników. Po rozegraniu 6 jednogodzinnych rund pierwsze miejsce zajęła Anna Oszutowska z Chrobrego Gniezno. Na drugim miejscu uplasował się Paweł Korbacz, a na trzecim Piotr Korbacz – obaj z UMKS Na Pięterku Poznań.

Nagrodę dla najlepszego zawodnika z rankingiem FIDE 1801-2000 otrzymała Oktawia Wilk z Chrobrego Gniezno. Wśród zawodników z rankingiem 1601-1800 pierwsze miejsce zajął Piotr Kamiński, który okazał się także najlepszym juniorem turnieju, zaś w grupie szachistów legitymujących się rankingiem do 1600 punktów triumfował Adam Halhoul z KSz Polonia Wrocław. Najwyżej notowaną kobietą okazała się Anna Roszkiewicz z UMKS Na Pięterku Poznań, zaś najmłodszą jego uczestniczką 9-letnia Zofia Łaźniewska z AZS-u Poznań.

Imprezą towarzyszącą mistrzostwom był 9-rundowy turniej szachów błyskawicznych (P 3’+2”), w którym zwyciężył Krzysztof Raczyński przed Mirosławem Sobczakiem i Zuzanną Szeląg – wszyscy Chrobry Gniezno.

Organizatorem imprezy był Ludowy Klub Sportowy Chrobry Gniezno, zaś instytucjami wspierającymi Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie i Instytut Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie.

30 grudnia 2017 | 19:37

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *