Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Dwóch gnieźnian zagra w finale Mistrzostw Polski

Dwóch gnieźnian awansowało do finału Mistrzostw Polski w warcabach stupolowych. W półfinale, który po trzech dniach zmagań zakończył się dziś w auli „Medyka” w Gnieźnie kapitalnie spisali się Damian Jakubik i Kamil Krygier (na zdj. poniżej)

Rywalizację podzielono na dwie „połówki” by nie spotkali się pomiędzy sobą najwyżej sklasyfikowani w rankingach zawodnicy, oraz by rozdzielić zawodników z tego samego klubu. Z każdej z grup więc do ścisłego finału, który odbędzie się za kilka miesięcy w Szczecinie awans uzyskiwało po 4 graczy. Obaj zawodnicy Lokatora Gniezno by zdobyć przepustki musieli do ostatnich pojedynków zachować maksimum koncentracji, jednak ostatecznie zajęli 3 miejsca w swoich grupach, które premiują ich dalej.

Nie udało się to pozostałym czterem reprezentantom z Gniezna. Bartosz Gronowski był 8, Bartosz Rak 14, Zenon Wesołowski 15 a Stanisław Rak 22. 

Najlepszymi w swoich grupach okazali się Filip Kuczewski z Roszady Lipno oraz nieoczekiwanie Marta Bańkowska ze Strugi Marki. W gnieźnieńskim turnieju wystartowało 48 warcabistów z całej Polski. – Był to dobry turniej, z niezłym poziomem. Zawodnicy pokazali, że o tytuł mistrza kraju rywalizacja będzie zacięta – powiedział nam sędzia Witold Bajkowski.

Ubiegłorocznego tytułu bronić będzie Łukasz Kosobudzki z Warszawy. Przypomnijmy, że Mistrzem Polski 2 lata temu był Damian Jakubik (28l.), który będzie chciał w tym roku spróbować ponownie powtórzyć swój niespodziewany wyczyn (wygrał jako debiutant w finale). – To było moje marzenie by zdobyć tytuł. Pojadę do Szczecina z jednym celem, jednak czeka mnie ogromna praca. Widzę u siebie sporo błędów, które muszę wyeliminować. Mentalnie jest dobrze, ale fizycznie muszę się wzmocnić. Chcę dobrze wypaść i każdy medal mnie zadowoli. 

11 marca 2018 | 19:39

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *