Piłka nożna

Mieszko - Polonia 4-1
Warta - Mieszko 3-3
Mieszko - Polonia 3-2

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

Noteć - MKK 83-89
MKK - ...
MKK - ...

Piłka ręczna

MKS - Start 21-32
Piotrcovia - MKS 34-31
MKS - Jarosław 24-31

Futsal

KS - Orlik 4-3
KS - ...
KS - ...

Dwóch gnieźnian zagra w finale Mistrzostw Polski

Dwóch gnieźnian awansowało do finału Mistrzostw Polski w warcabach stupolowych. W półfinale, który po trzech dniach zmagań zakończył się dziś w auli „Medyka” w Gnieźnie kapitalnie spisali się Damian Jakubik i Kamil Krygier (na zdj. poniżej)

Rywalizację podzielono na dwie „połówki” by nie spotkali się pomiędzy sobą najwyżej sklasyfikowani w rankingach zawodnicy, oraz by rozdzielić zawodników z tego samego klubu. Z każdej z grup więc do ścisłego finału, który odbędzie się za kilka miesięcy w Szczecinie awans uzyskiwało po 4 graczy. Obaj zawodnicy Lokatora Gniezno by zdobyć przepustki musieli do ostatnich pojedynków zachować maksimum koncentracji, jednak ostatecznie zajęli 3 miejsca w swoich grupach, które premiują ich dalej.

Nie udało się to pozostałym czterem reprezentantom z Gniezna. Bartosz Gronowski był 8, Bartosz Rak 14, Zenon Wesołowski 15 a Stanisław Rak 22. 

Najlepszymi w swoich grupach okazali się Filip Kuczewski z Roszady Lipno oraz nieoczekiwanie Marta Bańkowska ze Strugi Marki. W gnieźnieńskim turnieju wystartowało 48 warcabistów z całej Polski. – Był to dobry turniej, z niezłym poziomem. Zawodnicy pokazali, że o tytuł mistrza kraju rywalizacja będzie zacięta – powiedział nam sędzia Witold Bajkowski.

Ubiegłorocznego tytułu bronić będzie Łukasz Kosobudzki z Warszawy. Przypomnijmy, że Mistrzem Polski 2 lata temu był Damian Jakubik (28l.), który będzie chciał w tym roku spróbować ponownie powtórzyć swój niespodziewany wyczyn (wygrał jako debiutant w finale). – To było moje marzenie by zdobyć tytuł. Pojadę do Szczecina z jednym celem, jednak czeka mnie ogromna praca. Widzę u siebie sporo błędów, które muszę wyeliminować. Mentalnie jest dobrze, ale fizycznie muszę się wzmocnić. Chcę dobrze wypaść i każdy medal mnie zadowoli. 

11 marca 2018 | 19:39

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *