Piłka nożna

SKP - Mieszko 0-1
Mieszko ----
Mieszko ----

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

Tarnovia - MKK 95-70
MKK - Księżak 55-74
MKK - ŁKS 74-94

Piłka ręczna

Szczypiorniak - Acana 20-23
EKS - MKS 29-25
Ruch - MKS 32-34

Futsal

Investa - KS 1-3
KS - TAF 5-4
AZS UG - KS 4-6

Kolejna sportowa inwestycja na wyciągnięcie ręki

Kolejne centrum sportowo-rekreacyjne staje się niemal faktem. Jeśli nic nieprzewidzianego nie wydarzy się w głosowaniu nad kolejnym Budżetem Obywatelskim, powstanie nowa atrakcja, tym razem na Dalkach.

Za nami trzy tygodnie głosowania, a przed nami nieco ponad tydzień. Budżet Obywatelski 2023 wkracza na ostatnia prostą, a my znamy, jak rozkładają się póki co głosy w rywalizacji o tzw. Projekty Duże i Małe. Wśród tych pierwszych prowadzi z dużą przewagą „Centrum Sportowo-Rekreacyjne na Dalkach” z liczbą 524 głosów, druga jest budowa ścieżki rowerowej wraz z chodnikiem od ul. Pustachowskiej do ul. Ugory (306), podium zamyka budowa „Budowa miejsc postojowych w pobliżu SP9 i Parku Trzech Kultur” (140). Dla rowerzystów warta uwagi może być jednak i czwarta pozycja, którą jest „Dostosowanie skrzyżowania ul. Osiniec i Kawiary do ruchu rowerowego (125). A czym miałaby być inwestycja na Dalkach? To inicjatywa Stowarzyszenie Aktywne Dalki, która przewiduje budowę Centrum Sportowo Rekreacyjnego z boiskami do piłki nożnej, plażowej, siłowni dla dorosłych i placu zabaw dla dzieci, wiaty, paleniska i pomieszczeń socjalno – gospodarczych.

Wśród mniejszych projektów prowadzi pomysł „Zadbajmy o bezdomne koty” (404 głosy), przed kolejną propozycją dla zwierząt – „Psie i kocie cztery kąty. Poprawa warunków bytowych zwierząt w schronisku dla zwierząt” (284) i „Antybetonozą, czyli drzewa w centrum Gniezna” (267) 

Zachęcamy do aktywnego włączenia się w głosowanie, które potrwa do 30 września. Szczegóły ZNAJDZIECIE TUTAJ

fot. Stowarzyszenie Aktywne Dalki

22 września 2022 | 11:18

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *