Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Koniarze pożegnali stary rok na Rynku

Mimo, że do północy pozostało dokładnie 12 godzin, koniarze punktualnie w południe na Rynku złożyli sobie dziś, w sylwestrową niedzielę życzenia. Ponad 40 jeźdźców z Gniezna i okolic, po raz 12. w ten sposób żegnało stary rok.

Mieli wyjątkowe szczęście, bo piękna pogoda pozwoliła, by pokazać się wielu osobom, którzy przyszli do centrum miasta. – Patrząc na to co ostatnio było, pogoda nam dziś wyjątkowo sprzyja – mówił organizator wydarzenia Patryk Dobrzyński. – Są tu dziś prawdziwi miłośnicy koni z miasta, które ma ogromne koniarskie tradycje. Pamiętajmy, że zaprzęgi czterokonne narodziły się w Gnieźnie i zapewne niewiele osób o tym wie, a możemy się tym szczycić. Przy Kłeckoskiej jest też kolebka polskiego jeździectwa i o tym też nie możemy zapomnieć. Co cieszy, to fakt, że sportem jeździeckim interesuje się coraz więcej osób. Pierwsze nasze imprezy tego typu liczyły kilka koni i niewiele więcej osób, które przyszły na Rynek. Dziś tutaj są tłumy co świadczy, że miłośników tych czworonogów przybywa w naszym mieście – kończy Dobrzyński.

Czego życzą sobie koniarze na Nowy Rok? Jak usłyszeliśmy – przede wszystkim życzyli sobie zdrowych koni, oraz oczywiście zdrowych jeźdźców

FOTOGALERIA

31 grudnia 2017 | 13:33

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *