Piłka nożna

Mieszko - Victoria 1-3
Mieszko - Lipno 0-2
Jarota - Mieszko 2-0

Żużel

Kolejarz O. - Start 44-46
Start - Polonia 59-31
Start - Lokomotiv 50-40

Koszykówka

Kuchinox - MKK 89-80
MKK - Trefl II 74-46
Tarnovia - MKK 95-70

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 16-35
MKS - ...
MKS - ....

Futsal

Świecie - KS 4-4
KS - Futsal 1-2
Team - KS 4-3

Koniarze pożegnali stary rok na Rynku

Mimo, że do północy pozostało dokładnie 12 godzin, koniarze punktualnie w południe na Rynku złożyli sobie dziś, w sylwestrową niedzielę życzenia. Ponad 40 jeźdźców z Gniezna i okolic, po raz 12. w ten sposób żegnało stary rok.

Mieli wyjątkowe szczęście, bo piękna pogoda pozwoliła, by pokazać się wielu osobom, którzy przyszli do centrum miasta. – Patrząc na to co ostatnio było, pogoda nam dziś wyjątkowo sprzyja – mówił organizator wydarzenia Patryk Dobrzyński. – Są tu dziś prawdziwi miłośnicy koni z miasta, które ma ogromne koniarskie tradycje. Pamiętajmy, że zaprzęgi czterokonne narodziły się w Gnieźnie i zapewne niewiele osób o tym wie, a możemy się tym szczycić. Przy Kłeckoskiej jest też kolebka polskiego jeździectwa i o tym też nie możemy zapomnieć. Co cieszy, to fakt, że sportem jeździeckim interesuje się coraz więcej osób. Pierwsze nasze imprezy tego typu liczyły kilka koni i niewiele więcej osób, które przyszły na Rynek. Dziś tutaj są tłumy co świadczy, że miłośników tych czworonogów przybywa w naszym mieście – kończy Dobrzyński.

Czego życzą sobie koniarze na Nowy Rok? Jak usłyszeliśmy – przede wszystkim życzyli sobie zdrowych koni, oraz oczywiście zdrowych jeźdźców

FOTOGALERIA

31 grudnia 2017 | 13:33

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *