Piłka nożna

Mieszko - Polonia 0-3
KKS II - Mieszko 2-2
Mieszko - LKS 2-4

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

MKK - Polonia 58-84
Polonia - MKK 89-68
Astoria - MKK 95-98

Piłka ręczna

MKS - Varsovia 39-27
MKS - Ruch 22-21
SPR - MKS 22-31

Futsal

KS - Bojano 3-3
Futbalo - KS 6-1
KS - Futsal 3-3

Koniarze pożegnali stary rok na Rynku

Mimo, że do północy pozostało dokładnie 12 godzin, koniarze punktualnie w południe na Rynku złożyli sobie dziś, w sylwestrową niedzielę życzenia. Ponad 40 jeźdźców z Gniezna i okolic, po raz 12. w ten sposób żegnało stary rok.

Mieli wyjątkowe szczęście, bo piękna pogoda pozwoliła, by pokazać się wielu osobom, którzy przyszli do centrum miasta. – Patrząc na to co ostatnio było, pogoda nam dziś wyjątkowo sprzyja – mówił organizator wydarzenia Patryk Dobrzyński. – Są tu dziś prawdziwi miłośnicy koni z miasta, które ma ogromne koniarskie tradycje. Pamiętajmy, że zaprzęgi czterokonne narodziły się w Gnieźnie i zapewne niewiele osób o tym wie, a możemy się tym szczycić. Przy Kłeckoskiej jest też kolebka polskiego jeździectwa i o tym też nie możemy zapomnieć. Co cieszy, to fakt, że sportem jeździeckim interesuje się coraz więcej osób. Pierwsze nasze imprezy tego typu liczyły kilka koni i niewiele więcej osób, które przyszły na Rynek. Dziś tutaj są tłumy co świadczy, że miłośników tych czworonogów przybywa w naszym mieście – kończy Dobrzyński.

Czego życzą sobie koniarze na Nowy Rok? Jak usłyszeliśmy – przede wszystkim życzyli sobie zdrowych koni, oraz oczywiście zdrowych jeźdźców

FOTOGALERIA

31 grudnia 2017 | 13:33

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *