Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Łukasz Bardeli szachowym mistrzem powiatu gnieźnieńskiego

W I LO w Gnieźnie rozegrano III Otwarte Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego w szachach klasycznych. W trzech grupach turniejowych (A, B i C) rywalizowało ponad 80 zawodników, z wielu szachowych ośrodków w Polsce. 

Trzydniowe zawody w grupie A z udziałem 24 zawodników rozegrano na dystansie 5 czterogodzinnych rund. Zwycięstwo odniósł zawodnik Chrobrego Gniezno Łukasz Bardeli, który zgromadził 4,5 punktów. Na podium znaleźli się również Mariusz Jagodziński i junior Chrobrego Krzysztof Raczyński, który okazał się także najlepszym juniorem turnieju – obaj po 4 punkty. Miejsca czwarte i piąte zajęli odpowiednio Jan Kukorowski i Mirosław Sobczak – obaj z Chrobrego, którzy zgromadzili po 3,5 punktów. Nagrodę dla najlepszego zawodnika z rankingiem FIDE 1801-2000 otrzymał Jan Kukorowski. Wśród zawodników z rankingiem 1601-1800 pierwsze miejsce zajął Jacek Miętkiewicz z Chrobrego, zaś w grupie szachistów legitymujących się rankingiem do 1600 punktów triumfował Jonasz Walkowski z UKS ZSO Włoszakowice. Najwyżej notowaną kobietą okazała się Oktawia Wilk z Chrobrego.

Natomiast trzydniowe rozgrywki w grupie B, przeznaczone dla mniej doświadczonych zawodników, przeprowadzono na dystansie 7 dwugodzinnych rund. Zgromadziły one na starcie aż 47 szachistów. Zwycięzcą z dorobkiem 6 punktów okazał się Wojciech Gawrysiak z Chrobrego Gniezno, który wyprzedził Bruno Stachowiaka z UMKS Na Pięterku Poznań i Karolinę Janiszewską z UKS ZSO Włoszakowice – oboje po 5,5 punktów. W pierwszej, nagrodzonej „szóstce” znaleźli się także Antoni Rutkowski, Szymon Trochimczuk, reprezentujący UKS Skoczek Elbląg i Jacek Kruszyński z UKS Hetmana Katowice. W klasyfikacji juniorów do lat 8 triumfowała Aleksandra Łukasik z Chrobrego. Wśród zawodników do lat 10 najlepszy był Bruno Stachowiak, do lat 12 Szymon Trochimczuk, zaś do lat 14 Alan Jagodziński z Chrobrego. Normy na wyższe kategorie wypełnili: na I kategorię Karolina Janiszewska, na II Wojciech Gawrysiak i Alan Jagodziński, na III Mateusz Pachura, na IV Karol Kolber, Krzysztof Prus i Karol Szeszycki.

Jednocześnie odbył się turniej C, przeznaczony dla szachistów, zaczynających dopiero przygodę z królewską grą. Wzięło w nim udział 12 zawodników. Po rozegraniu 6 jednogodzinnych rund pierwsze miejsce zajął Leon Szeszycki, który wyprzedził Gabriela Januchowskiego – obaj po 5 punktów i obaj z Chrobrego Gniezno oraz Rafała Gryczyńskiego z Polonii Środa Wielkopolska. Normy na IV kategorie szachowe zdobyli Leon Szeszycki i Gabriel Januchowski, zaś na V kategorię Aleksander Meller, Rafał i Maria Gryczyńscy oraz Monika Ochotna.

Turnieje A i B sędziował Szymon Banach, zaś turniej C Zuzanna Szeląg.

01 stycznia 2019 | 17:47

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *