Piłka nożna

Mieszko - Victoria 1-3
Mieszko - Lipno 0-2
Jarota - Mieszko 2-0

Żużel

Kolejarz O. - Start 44-46
Start - Polonia 59-31
Start - Lokomotiv 50-40

Koszykówka

Kuchinox - MKK 89-80
MKK - Trefl II 74-46
Tarnovia - MKK 95-70

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 16-35
MKS - ...
MKS - ....

Futsal

Świecie - KS 4-4
KS - Futsal 1-2
Team - KS 4-3

Niepełnosprawni z Gniezna na medal!

W Kaliszu rozegrano wczoraj XIV Międzynarodowe Halowe Mistrzostwa Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce. Świetnie spisała się reprezentacja WTZ Gniezno, która zajęła 3 miejsce.

Zawody w Kaliszu były dedykowane osobom z umiarkowanym, lub znacznym stopniem niepełnosprawności. W rywalizacji wzięły udział 22 zespoły z Polski i Ukrainy, a kilkaset osób zmierzyło się w takich konkurencjach jak: bieg na 60 m., sztafeta mieszana 4×60 m, wyścig na wózkach 60 m, skok w dal z miejsca, skok wzwyż, rzut piłką lekarską, rzut piłką do kosza i tor sprawnościowy. Wszystkie konkurencje rozegrane osobno dla kobiet i mężczyzn ( poza sztafetą i torem sprawnościowym).

Gnieźnianie wystartowali już w tych mistrzostwach po raz ósmy i kolejny raz zakończyli je na „pudle”. Lepsi okazali się tylko gospodarze – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 1 Kalisz, którzy wyprzedzili Warsztat Terapii Zajęciowej Ostrów Wlkp.

Najlepiej w składzie reprezentacji WTZ Gniezno wypadli: 

Magdalena Wiśniewska- 3 miejsce, bieg 60 m; Sztafeta 2 miejsce (skład: Magdalena Wiśniewska, Sebastian Gromadziński, Natalia Druszcz; Adrian Woźniak); Natalia Druszcz – 3 miejsce skok wzwyż; Adrian Woźniak- 3 miejsce skok wzwyż; Paulina Kozłowska- 1 miejsce w rzucie piłką lekarską; Renata Lemańska- 3 miejsce w wyścigu wózków. – Jeździmy tam chyba od 8 lat i zawsze jesteśmy w czołówce. Cieszymy się, że znów udało się wskoczyć na podium – powiedziała nam Kamilla Wesołowska Czajka

fot. WTZ Gniezno

23 listopada 2018 | 19:16

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *