Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Niepełnosprawni z Gniezna na medal!

W Kaliszu rozegrano wczoraj XIV Międzynarodowe Halowe Mistrzostwa Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce. Świetnie spisała się reprezentacja WTZ Gniezno, która zajęła 3 miejsce.

Zawody w Kaliszu były dedykowane osobom z umiarkowanym, lub znacznym stopniem niepełnosprawności. W rywalizacji wzięły udział 22 zespoły z Polski i Ukrainy, a kilkaset osób zmierzyło się w takich konkurencjach jak: bieg na 60 m., sztafeta mieszana 4×60 m, wyścig na wózkach 60 m, skok w dal z miejsca, skok wzwyż, rzut piłką lekarską, rzut piłką do kosza i tor sprawnościowy. Wszystkie konkurencje rozegrane osobno dla kobiet i mężczyzn ( poza sztafetą i torem sprawnościowym).

Gnieźnianie wystartowali już w tych mistrzostwach po raz ósmy i kolejny raz zakończyli je na „pudle”. Lepsi okazali się tylko gospodarze – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 1 Kalisz, którzy wyprzedzili Warsztat Terapii Zajęciowej Ostrów Wlkp.

Najlepiej w składzie reprezentacji WTZ Gniezno wypadli: 

Magdalena Wiśniewska- 3 miejsce, bieg 60 m; Sztafeta 2 miejsce (skład: Magdalena Wiśniewska, Sebastian Gromadziński, Natalia Druszcz; Adrian Woźniak); Natalia Druszcz – 3 miejsce skok wzwyż; Adrian Woźniak- 3 miejsce skok wzwyż; Paulina Kozłowska- 1 miejsce w rzucie piłką lekarską; Renata Lemańska- 3 miejsce w wyścigu wózków. – Jeździmy tam chyba od 8 lat i zawsze jesteśmy w czołówce. Cieszymy się, że znów udało się wskoczyć na podium – powiedziała nam Kamilla Wesołowska Czajka

fot. WTZ Gniezno

23 listopada 2018 | 19:16

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *