Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Poszukiwanie pracy w Gnieźnie — gdzie szukać najlepszych ofert pracy?

Znalezienie pracy w Gnieźnie nie jest trudniejsze, niż w reszcie kraju – procent bezrobocia utrzymuje się na podobnym poziomie, co w całej Polsce. Problematyczne może być jednak znalezienie najlepszej oferty – spełniającej twoje wymagania płacowe i pozapłacowe, niezbyt oddalonej od domu, dającej szansę na rozwój osobisty i zawodowy. Czy w Gnieźnie można dostać dobrą pracę bez znajomości? Gdzie szukać najlepszych ofert i czy to Internet jest medium, na którym powinno się w tej kwestii polegać?

SPRAWDZONE ŹRÓDŁA OFERT PRACY W GNIEŹNIE

Pracy nie warto szukać na chybił trafił. Można wręcz zaryzykować stwierdzenie, że już samo poszukiwanie jest pracą – wymaga bowiem przemyślanej strategii i systematyczności. Nie każde źródło ogłoszeń jest równie wartościowe – to właśnie ich rozróżnienie ułatwi znalezienie najlepszej oferty.
Zacznij od przeszukania portali z ofertami pracy, stworzonych właśnie w celu łączenia pracodawców i pracowników. Przeglądaj regularnie (najlepiej codziennie) ogłoszenia dotyczące Gniezna na portalu GoWork.pl , gdzie możesz skorzystać z wygodnych filtrów oraz przyjrzeć się bliżej profilom pracodawców, wraz z wystawionymi im ocenami. Skorzystaj również z mediów lokalnych – zarówno w formie papierowej, jak i cyfrowej. Okoliczni pracodawcy chętnie z nich korzystają w celu powiadomienia o rekrutacji. Można przy tym natrafić na naprawdę ciekawe oferty, atrakcyjne pod względem warunków zatrudnienia i płacy. Nie lekceważ roli agencji pośrednictwa pracy, a także Urzędu Pracy – oferty tych podmiotów skierowane są zarówno do niewykwalifikowanych robotników, jak i do wybitnych specjalistów, których naprawdę trudno znaleźć – nie zapomnij zatem o ich przewertowaniu. Bardzo ważna jest systematyczność – w okresie poszukiwania pracy odwiedzanie wymienionych miejsc powinno stanowić element twojej codziennej rutyny.

PRACA PO ZNAJOMOŚCI CZY DZIĘKI ZNAJOMOŚCI?

Zgodnie z powszechną opinią, do znalezienia dobrej pracy potrzebne są znajomości – i jest to poniekąd prawda. Istnieje jednak zasadnicza różnica pomiędzy otrzymaniem pracy po znajomości (czyli po koleżeńsku, bez wymaganych kompetencji) a znalezieniu odpowiedniego stanowiska dzięki posiadanym znajomościom – ten drugi sposób jest nie tylko całkowicie zgodny z prawem, ale też
bardzo skuteczny. Zadbaj o zbudowanie sieci kontaktów. Uczęszczaj na lokalne wydarzenia (np. targi pracy), bierz udział w szkoleniach i prelekcjach, rozmawiaj z przedstawicielami świata biznesu i nauki – zarówno osobiście, jak i wirtualnie. Pomocne okażą się również związki zawodowe i organizacje branżowe.

PO CO TO WSZYSTKO?

Odpowiedzi są co najmniej dwie: ponieważ poszerzysz dzięki temu swoją wiedzę i kompetencje, ale także nawiążesz cenne kontakty wśród przedsiębiorców i innych wpływowych osób. Kiedy pojawi się jakiś wakat, którego wymogi spełniasz, taki lokalny lider opinii może wspomnieć o tobie pracodawcy poszukującemu pracownika. Nie dostaniesz co prawda etatu wyłącznie dzięki poleceniu, ale zdobędziesz możliwość uczestnictwa w rozmowie kwalifikacyjnej – jeśli spełnisz wymagania, być może kolejne osoby w ogóle nie będą na nią zaproszone. Rola mediów społecznościowych w procesie poszukiwania pracy

CZY MOZNA ZNALEŹĆ DOBRĄ PRACĘ ZA POŚREDNICTWEM MEDIÓW SPOŁECZNOŚCIOWYCH?

Tak, ale trzeba wiedzieć, gdzie szukać. Najlepszym tego typu portalem jest LinkedIn, zrzeszający przedsiębiorców i pracowników,
publikujących wartościowe, merytoryczne treści. Na popularnym portalu Facebook szukaj natomiast grup branżowych, publikujących zweryfikowane ogłoszenia.

20 maja 2023 | 10:11

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *