Piłka nożna

SKP - Mieszko 0-1
Mieszko ----
Mieszko ----

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

Tarnovia - MKK 95-70
MKK - Księżak 55-74
MKK - ŁKS 74-94

Piłka ręczna

Szczypiorniak - Acana 20-23
EKS - MKS 29-25
Ruch - MKS 32-34

Futsal

Investa - KS 1-3
KS - TAF 5-4
AZS UG - KS 4-6

Supersi znów zachęcają do aktywności

Projekt sportowy Supersi jest organizowanym cyklicznie przedsięwzięciem, którego celem jest motywowanie całych rodzin do aktywności fizycznej. Organizatorem projektu jest Fundacja Impilo, która przy współpracy ze szkołami oraz lokalnymi klubami sportowymi chce przyczynić się do poprawy stanu zdrowia oraz podniesienia poziomu aktywności fizycznej lokalnej społeczności.

Aktualna edycja projektu jest trzecią serią zajęć i warsztatów organizowanych na terenie Gniezna i skupia się głownie na wsparciu rozwoju dzieci w wieku szkolnym. Aby osiągnąć postawione cele organizowane są zajęcia sportowe w klubie Lady Cat Family Fitness & Wellness i w szkołach podstawowych przy współpracy z pedagogami i trenerami.

Realizacja projektu umożliwi uczestnikom zajęć podnoszenie swojego poziomu aktywności fizycznej. W znacznym stopniu przyczyni się do poprawy stanu zdrowia wszystkich uczestników zarówno dzieci jak i rodziców. Projekt poprzez swoją powszechność w znacznym stopniu podniesie chęć aktywności fizycznej wśród dzieci w wieku szkolnym biorącym w nim udział. Zwiększy systematyczną aktywność ruchową uczestników, w takim samym stopniu chłopców i dziewcząt oraz uświadomi potrzebę zachowań i nawyków prozdrowotnych przez co przeciwdziałać będzie chorobą cywilizacyjnym.

Program poprowadzą profesjonaliści — trenerzy, krajowe i lokalne gwiazdy sportu oraz dietetycy. Wszystko po to, aby dostarczyć mieszkańcom naszego miasta wartościowy projekt, który przyczyni się do poprawy ich zdrowia! Projekt współpracuje również z lokalnymi klubami sportowymi dzięki którym uczestnicy projektu mogą poszerzać swoje umiejętności w kilku różnych dyscyplinach sportu.

Supersi starają się pokazać przede wszystkim, że aktywność fizyczna podejmowana w odpowiedni sposób potrafi przynosić wiele radości! Dlatego trenerzy przykładają dużą uwagę do jakości prowadzonych zajęć skupiając się nie tylko na potrzebach rozwojowych dzieci w różnym wieku ale również na dostosowywaniu form w taki sposób, aby były one dobrą zabawą dla uczestników.

Zajęcia prowadzone w ramach projektu odbywają się w klubie Lady Cat w poniedziałki o godzinie 16:30 dla wszystkich uczestników oraz w soboty – z podziałem na grupy wiekowe – o godzinie 9:00 odbywają się zajęcia dla dzieci w wieku 6-7 lat, a o godzinie 10:00 odbywają się treningi dla dzieci od 8 do 12 roku życia.

Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Dzięki otrzymanemu wsparciu koszt udziału w projekcie wynosi jedynie 15zł miesięcznie za udział wszystkich dzieci z gospodarstwa domowego. Aby dołączyć do projektu wystarczy przesłać swoje zgłoszenie za pośrednictwem specjalnego formularza na stronie www.supersi.net lub zgłosić chęć udziału bezpośrednio w klubie Lady Cat który znajduje się przy ul. Franklina Roosevelta 48 w Gnieźnie.

mat. nadesłany

12 października 2022 | 07:09

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *