Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Ten smok latał wysoko. Podsumowanie sezonu gnieźnieńskiego darta

Dobiegł końca sezon zmagań w darcie. Świetnie poradziła sobie w nim ekipa Latający Smok Kropa Gniezno, przywożąc z wielu imprez liczne medale.

Dart jest sportem dla każdego – każdy może go uprawiać, jest przystępny dla portfela i potrafi dobrze zająć czas zarówno podczas wizyty w barze, zimowego wieczoru, jak i rodzinnego zebrania. Nie inaczej jest ze sportową rywalizacją, która w Gnieźnie weszła na najwyższy poziom. Już w zeszłym roku zespół Bridgestone Warka Gniezno, zajął 3 miejsce na zeszłorocznych Drużynowych Mistrzostwach Polski, przegrywając tylko z późniejszymi triumfatorami, Partnerem Poznań. To jednak był tylko początek sukcesów darterów z Pierwszej Stolicy.

Po zespole Bridgestone Warki, swoje sukcesy zaczął odnosić inny zespół z Pierwszej Stolicy. Latający Smok Kropa świetnie poradził sobie w kilku turniejach w Polsce i Europie. Najpierw jednak skupmy się na lidze – tam sukces, czyli drugie miejsce w tabeli i awans do I Ligi kujawsko-pomorskiej. Latający Smok wygrał również prestiżowy Turniej Miast, w którym gnieźnianie walczyli z darterami z Środy Wielkopolskiej i Konina. Smoki nie tylko wygrali klasyfikację drużynową, ale i indywidualnie zajęli całe podium – najlepszy okazał się Roman Jarzyński, a za nim uplasowali się Tadeusz Karolak i Sebastian Tomaszewski. Największym sukcesem z pewnością był jednak występ w Mistrzostwach Europy federacji FECS w Chorwacji, w których Karolak-Starzyński-Krzysztof Chojnacki zdobyli brązowe medale!

Już niedługo startuje kolejny sezon – jak zwykle zacznie się od Drużynowych Mistrzostw Polski, tym razem w Toruniu. One rozpoczną się 22 czerwca i trwać będą do 24 czerwca. Trzymamy kciuki za zawodników z Gniezna i o ich poczynaniach będziemy informować na bieżąco!

04 czerwca 2018 | 15:38

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *