W Gnieźnie rywalizowali strzelcy

Blisko 30 uczestników, strzelców i sympatyków strzelectwa stanęło do rywalizacji w III Turnieju Strzeleckim Oddziału Gniezno Związku Strzeleckiego „Strzelec” Rzeczypospolitej Polskiej.

Podobnie jak w dwóch poprzednich edycjach turniej składał się z dwóch konkurencji: karabin pneumatyczny i pistolet pneumatyczny, który był nowością w stosunku do poprzednich edycji gdzie rywalizowano z pistoletu zasilanego Co2. Suma obu konkurencji wyłaniała klasyfikację turnieju. Rozegrano także konkurencje dodatkową – tarcza losowa, nie zaliczaną do klasyfikacji turnieju.

Zwycięstwo w Turnieju padło łupem Macieja Zielenow, który był najlepszy w obu konkurencjach, zwyciężając w turnieju po raz 3. z rzędu. Na drugim stopniu podium sklasyfikowany został Juliusz Frąckowiak. Na najniższym stopniu podium znaleźli się  ex aequo Jacek Stachowiak i Robert Zielenow W konkurencji dodatkowej triumfował Maciej Zielenow wyprzedzając Natalię Moch oraz Kajetana Kaźmierskiego i Roberta Zielenow, którzy ex aequo zajęli 3. miejsce.

Turniej Strzelecki Oddziału Gniezno z roku na rok się rozwija i przyciąga coraz większe grono uczestników, stając się strzelecką tradycją w Pierwszej Stolicy, co przekłada się na promowanie strzelectwa wśród mieszkańców Gniezna. Termin Turnieju każdorazowo jest ważną pozycją w kalendarzu „Strzelca Gniezno”, którego reprezentanci mają za sobą niezwykle udaną połowę sezonu w której zgromadzili: 49 pierwszych miejsc 27 drugich miejsc i 20 trzecich miejsc na arenach strzeleckich zmagań.