Piłka nożna

Noteć - Mieszko 3-0
Mieszko - Stęszew 1-0
Piaski - Mieszko 1-2

Żużel

Start - Rzeszów 44-46
Opole - Start 56-34
Start - Rawicz 55-35

Koszykówka

Kuchinox - MKK 89-80
MKK - Trefl II 74-46
Tarnovia - MKK 95-70

Piłka ręczna

MKS - Start 31-33
KPR - Szczypiorniak 37-28
Szczypiorniak - Miedź 16-33

Futsal

Świecie - KS 4-4
KS - Futsal 1-2
Team - KS 4-3

W Ruchocinku świątecznie integrowali się na sportowo

Tradycyjnie już od wielu lat, w jedno z grudniowych popołudni dzieci wraz ze swoimi rodzicami i opiekunami z uśmiechami na ustach, w świątecznym nastroju spędzili wspólnie czas.

Już po raz kolejny Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan, wraz z Sołectwami Ruchocinek i Dębina oraz Młodzieżowym Centrum Kariery w Witkowie zorganizowało spotkanie z cyklu spartakiad „Integracja na sportowo i świątecznie”. 

Podczas imprezy dzieci miały okazję wzięcia udziału w konkurencjach sportowo – rekreacyjnych  i zabawach ruchowych, a wszystko przy muzyce na żywo.

W trakcie spotkania podążaliśmy za Mikołajem z kraju do kraju, z miasta do miasta. Odwiedziliśmy między innymi Austrię, gdzie zatańczyliśmy walca wiedeńskiego, Grecję, w której nie mogło zabraknąć zorby, Warszawę oraz inne państwa i miasta,  aby ostatecznie przywitać Mikołaja w Ruchocinku. Cóż to była za radość, kiedy w końcu pojawił się na sali. Dla wszystkich grzecznych dzieci, a tylko takie mieszkają w naszych sołectwach wyczekiwany gość miał słodkie upominki. Dzieci pełne radości chętnie pozowały do zdjęcia z Mikołajem, aby mieć pamiątkę ze świątecznego spotkania. 

Paczki ze słodyczami dofinansowane zostały z dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz ze środków własnych i środków funduszu sołeckiego. 

Imprezę prowadziła Arleta Bekas przy współpracy Joanny Adamczewskiej, Ilony Musidlak, Wiesławy Papiewskiej, Natalii Betke oraz wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Witkowie. Nie zabrakło także przedstawicieli Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan: Stanisława Dolacińskiego – Prezesa, Tadeusza Tomaszewskiego – Honorowego Prezesa, Radnego Województwa Wielkopolskiego, Justyny Banasik – Skarbnika SMW oraz włodarza Gminy Witkowo Pana Burmistrza Mariana Gadzińskiego. 

Pełna sala rozbawionych dzieci i zadowolonych rodziców, zaangażowanych organizatorów i przybyłych gości sprawiła, że to czwartkowe popołudnie wszyscy spędzili w świątecznym nastroju. 

11 grudnia 2018 | 12:17

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *