Piłka nożna

Mieszko - Victoria 1-3
Mieszko - Lipno 0-2
Jarota - Mieszko 2-0

Żużel

Kolejarz O. - Start 44-46
Start - Polonia 59-31
Start - Lokomotiv 50-40

Koszykówka

Kuchinox - MKK 89-80
MKK - Trefl II 74-46
Tarnovia - MKK 95-70

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 16-35
MKS - ...
MKS - ....

Futsal

Świecie - KS 4-4
KS - Futsal 1-2
Team - KS 4-3

Historyczne zwycięstwo i brązowe medale GKR Tytan Hopes!

Po raz drugi w historii gnieźnieńscy kibice mogli oglądać najmłodszych adeptów rugby na stadionie przy Strumykowej. Tym razem w nowej bardzo udanej formule Mistrzostw Wielkopolski Rugby 7 zorganizowanej przez Wielkopolski Okręgowy Związek Rugby. W gnieźnieńskim turnieju wzięły udział cztery zespoły z Kalisza, Jarocina, Poznania oraz z Gniezna, a rozgrywki toczyły się w kategorii młodzika oraz kadeta.

Kadeci Tytan Hopes zaprezentowali się o klasę lepiej względem turniejów w Warszawie oraz Kaliszu. To pozwoliło na wygranie pierwszego w historii klubu meczu w rywalizacji Mistrzostw Wielkopolski nad Spartą Jarocin 17:12 i wywalczenie brązowego medalu. Olbrzymi wkład w to zwycięstwo miał Oliwier Czajkowski, który zdobył w tym meczu dwa przyłożenia i został wybrany najlepszym zawodnikiem gnieźnieńskiego Tytana w turnieju.

Warte podkreślenia jest wystawienie przez Tytana drużyn zarówno kadeta, jak i młodzika (przy pomocy współpracującej drużyny Sparty Jarocin). Jest to niewątpliwie duży sukces młodej drużyny z Gniezna i pokazuje, że stale trwająca praca nad rozbudową strukturalną klubu przynosi efekty. Nieustannie trwające nabory dzieci i młodzieży w każdym roczniku pozwalają przyciągać coraz to nowych adeptów rugby w Grodzie Lecha.

Mimo niekorzystnego bilansu młodzików w meczach z Husarią Kalisz, na wyróżnienie zasługuje Hubert Sobkowiak, który bardzo dobrze sobie radził w rywalizacji ze starszymi kolegami oraz który wraz z Frankiem Desirem z rocznika 2007 byli najmłodszymi na turnieju.

Skład GKR Tytan Hopes:

Dominik Szczepański
Marcel Komorowski – młodzik
Paweł Czyżyk
Filip Gąsiorowski
Dawid Wojniusz
Oliwier Czajkowski
Kacper Gapiński
Kacper Antoszak
Alan Andrzejewicz
Aleksander Dopierała
Jakub Wojtaszek – młodzik
Dawid Rotnicki
Joachim Nawrot
Franek Desir – młodzik/żak
Huber Sobkowiak – młodzik/żak

05 listopada 2018 | 14:40

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *