Piłka nożna

LKS. - Mieszko 1-2
Lipno - Mieszko 2-2
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Start - ....
Start - .....

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Oleśnicą - Szczypiorniak 30-25
Piotrcovia - MKS 28-31

Futsal

Wenecja - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

To pierwsza w historii drużyna rugby kobiet z Gniezna

To w rugby też grają kobiety? Powiem więcej – polskie rugby 7 kobiet jest jednym z najlepszych w Europie. Czas na start pierwszej damskiej drużyny rugby pod szyldem GKR Tytan!

W najbliższą sobotę, 30 września, rozegrany zostanie w Lublinie I Turniej Mistrzostw Polski Kobiet Rugby 7 do lat 16. W tym gronie pojawią się gnieźnieńskie Tytanki!
„To coś niesamowitego! Nasza Akademia rozwija się z dnia na dzień coraz prędzej, coraz lepiej i w przeróżnych kierunkach. Dlatego widząc chęci trenującej u nas młodzieży skonsultowaliśmy się z trenerami innych drużyn z Wielkopolski i postanowiliśmy zgłosić klub do Mistrzostw Polski Kobiet. Czas na debiut gnieźnieńskich Tytanek!” – przedstawił historyczną decyzję Główny Trener Akademii Młodego Tytana Jędrzej Niedzielski. Czas na coś nowego. Ahoj przygodo!

W sobotnim turnieju reprezentantki wielkopolskiego rugby w barwach gnieźnieńskiego Tytana rozegrają turniej, do którego zgłosiło się 7 klubów z całej Polski. GKR Tytan zagra w grupie B z: Amazonkami Budowlani Lublin, KS Budowlani Łódź oraz Diablicami Rugby Ruda Śląska. 4 najlepsze drużyny rozegrają półfinały i mecze o strefę medalową, a trzy pozostałe zagrają na koniec turnieju trójmecz o miejsca 5-7.

Jeżeli urodziłaś się w roku 2008 lub później to jest to informacja zdecydowanie dla siebie! Dołącz do gnieźnieńskich Tytanek i walcz o Mistrzostwo Polski! Zawsze chciałaś grać w rugby, ale nie pomyślałaś, że rugby jest Kobietą? Nic straconego! Czekamy na Ciebie na treningach w każdy poniedziałek i czwartek o 18:30 na górnym obiekcie przy ul. Strumykowej. Zabierz na trening swojego chłopaka, rodzeństwo, kolegów z klasy! Albo nie! Lepiej zawstydź ich wszystkich! Chodź na rugby i graj o Mistrzostwo! Do zobaczenia!

 

oprac: Ł.Dziel

fot. G.Jędrzejowski

28 września 2023 | 12:54

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *