Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

GKS Orzeł ma nowego prezesa! Przywróci klubowi dawny blask?

W niedzielny wieczór odbyło się zebranie członków Gnieźnieńskiego Klubu Speedrowerowego „Orzeł” Gniezno. W trakcie obrad wybrano nowego prezesa klubu. Został nim Gracjan Andrzejewski, znany m.in. z koordynowania wydarzeń piłkarskich – obecnie odpowiada za Gnieźnieńską Ligę Futsalu.

W ostatnim czasie kondycja gnieźnieńskiego speedrowera nie była najlepsza. Często dochodziły do nas głosy, że w klubowej kasie brakuje pieniędzy. Zdaniem działaczy, ograniczało to szanse rozwoju drużyny i jej zawodników. Z drugiej strony, można było odnieść wrażenie, że brakuje sensownego pomysłu na prowadzenie klubu, a co za tym idzie – mocno utrudnione było pozyskiwanie nowych partnerów i sponsorów.

Pozostaje wierzyć, że Gracjan Andrzejewski wraz ze swoimi współpracownikami przywróci gnieźnieńskiemu speedrowerowi dawny blask. Starsi miłośnicy tej dyscypliny zapewne doskonale pamiętają, że przed kilkoma laty GKS „Orzeł” Gniezno był mocnym ośrodkiem na mapie polskiego speedrowera.

Jak doszło do tego, że Andrzejewski objął stanowisko prezesa Orła? – Propozycję jakiś czas temu złożył mi zarząd klubu, w szczególności dotychczasowy wiceprezes Michał Małecki. Dlaczego się zgodziłem? Lubię wyzwania. Wiem, że czeka mnie mnóstwo pracy i solidna odbudowa klubu, który w ostatnich latach przeżywał kryzys – zauważa świeżo upieczony sternik.

Podczas krótkiej rozmowy z naszym portalem Gracjan Andrzejewski nawiązał do sukcesów Orła, również i tych z tegorocznego sezonu. – – Trzeba pamiętać, że Orzeł Gniezno to czterokrotny Drużynowy Mistrz Polski. Klub w bieżącym roku, mimo iż nie brał udziału w DMP, odnosił sukcesy w grupach juniorskich. Warto nadmienić srebny medal Mistrzostw Europy Wojtka Maleckiego, Mistrzostwo Polski oraz znakomite występy w turniejach ogólnopolskich m.in. Mikołaja Menza – dodaje prezes GKS „Orzeł”.

Jakie cele stawia sobie nowy włodarz klubu speedrowerowego z naszego miasta? – Przede wszystkim udział w Ekstralidze Drużynowych Mistrzostw Polski. Gniezno z takimi tradycjami musi reprezentować nasze miasto na arenie krajowej. Planujemy organizacje turnieju o randze ogólnopolskiej oraz kilka turniejów dla dzieci i młodzieży, oczywiście nie zapominając o seniorach. Wkrótce rozpoczniemy rozbudowaną akcję marketingową. Chcemy pokazać, czym jest speedrower i zachęcić nowych zawodników do dołączenia do naszej drużyny – podsumowuje Gracjan Andrzejewski.

11 listopada 2018 | 20:20

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *