Piłka nożna

LKS. - Mieszko 1-2
Wiara L. - Mieszko 2-6
Mieszko - Ostrovia 3-0

Żużel

Stal - Start 57-32
Start - Stal 38-52
Start - Kolejarz 50-40

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Transbruk 98-103
MKK - Wiara 76-91

Piłka ręczna

MKS - Lwów 28-21
Buk - Szczypiorniak 30-21
Energa - MKS 26-29

Futsal

Wenecja - KS 2-3
KS - AZS 6-4
KS - Bonito 2-3

Orzeł chce walczyć o mistrzostwo Polski

Drukarnia Majorczyk Orzeł Gniezno ma za sobą pierwszy sezon po powrocie na speedrowerową mapę Polski. Reprezentanci klubu z naszego miasta sprawili kilka niespodzianek, co pozwala działaczom zaliczyć ten rok do udanych. Przedstawiciele Orła już teraz wybiegają w przyszłość i podkreślają, że w sezonie 2018 chcą walczyć o najwyższe cele.

W mijającym roku reprezentanci Orła zanotowali wiele dobrych występów. Szczególnie cieszą osiągnięcia najmłodszych.  – Planem numer jeden był powrót Orła Gniezno na mapę speedrowera. Następnie, podczas pierwszego roku działalności, chcieliśmy ściągnąć jak najwięcej dzieci i młodzieży. Udało się zrobić niespodziankę i zdobyć brązowy medal Parowych Mistrzostw Polski Młodzików do lat 14. Warto też wspomnieć, że w Parowych Mistrzostwach Polski Juniorów znaleźliśmy się tuż za podium. Do zajęcia drugiego miejsca zabrakło nam dwóch punktów – powiedział Michał Małecki, wiceprezes klubu.

To nie koniec sukcesów drużyny z Gniezna. – Bardzo ciekawy przebieg miały też zawody w Żołędowie, w którym nasi zawodnicy do 16 lat uplasowali się tuż za podium – w tym przypadku do srebrnego medalu też zabrakło dwóch punktów. 15 października walczyliśmy w Drużynowych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, co zaowocowało brązowym medalem na koniec sezonu – dodał Małecki.

Warto odnotować, że w trakcie sezonu Orzeł zorganizował Parowe Mistrzostwa Gniezna, które zakończyły się triumfem firmy Logkom. Jak działacz ocenia ten rok? – Uważam, że pierwszy sezon był dobry, aczkolwiek mógłby być lepszy. Mamy żal do miasta, że nie dostaliśmy dofinansowania. Dziękujemy naszym sponsorom, którzy nas wspierali i pomagali, jak tylko mogli. Z całego serducha dziękujemy takim firmom, jak: RADO, EMKA, SZYMAŃSKI FITNESS, a także LOGKOM. Najbardziej dziękujemy Drukarni Majorczyk, której właścicielem jest pan Romuald Majorczyk – przyznał.

Godne uwagi są cele gnieźnieńskiego klubu na przyszłoroczne zmagania. – Mamy ambitne plany na sezon 2018. Chcemy wystartować w najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej – ekstralidze. Mamy ambitną drużynę, która może powalczyć o Drużynowe Mistrzostwo Polski. W naszym składzie mamy perspektywicznych zawodników. Jeżeli chodzi o stanowisko prezesa, to pozostaje na nim dotychczasowy włodarz – Dariusz Lieske. Funkcję wiceprezesa będę sprawował ja. Kolejnym z celów na przyszły rok jest udział w finałach mistrzostw Polski. Chcielibyśmy też uczestniczyć w mistrzostwach Europy, które odbędą się w Częstochowie – zdradził Michał Małecki.

A jak w następnym sezonie będzie wyglądała kadra Drukarni Majorczyk Orła Gniezno? – W naszej kadrze na nowy sezon nic się nie zmienia. Formację juniorską stanowić będą Wojciech Małecki, Mikołaj Menz, Krzysztof Arczewski, Jakub Krauze, Łukasz Konaczak, Brayan i Mateusz Małeccy, Michał Menz, a także Adrian i Jakub Stachowscy. W formacji seniorskiej znajdą się Mariusz Małecki, Łukasz Łaniecki, Bartosz Marchwicki, Adam Małecki, Przemysław Małecki, Michał Małecki i najprawdopodobniej powracający do naszego składu Arkadiusz Szymański – zakończył wiceprezes klubu.

18 grudnia 2017 | 16:00

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *