Piłka nożna

Noteć - Mieszko 3-0
Mieszko - Stęszew 1-0
Piaski - Mieszko 1-2

Żużel

Start - Rzeszów 44-46
Opole - Start 56-34
Start - Rawicz 55-35

Koszykówka

Kuchinox - MKK 89-80
MKK - Trefl II 74-46
Tarnovia - MKK 95-70

Piłka ręczna

MKS - Start 31-33
KPR - Szczypiorniak 37-28
Szczypiorniak - Miedź 16-33

Futsal

Świecie - KS 4-4
KS - Futsal 1-2
Team - KS 4-3

Wojciech Małecki wzmocnieniem ekstraligowych Lwów!

W najbliższą niedzielę rusza faza play-off w Drużynowych Mistrzostwach Polski. Częstochowskie Lwy Avia będą pauzować, lecz to nie oznacza, że trener Tomasz Pokorski w tym czasie próżnuje. Wręcz przeciwnie, poszukiwał wzmocnień na kluczową fazę sezonu.

Efektem rozmów jest sfinalizowanie wypożyczenia z RADO Orzeł Gniezno – Wojciecha Małeckiego.

Wojciech Małecki jest obecnie reprezentantem RADO Orzeł Gniezno, gdzie to właśnie też w klubie z pierwszej stolicy Polski stawiał pierwsze kroki w speedrowerze. Częstochowskiej publiczności dał się poznać podczas Mistrzostw Europy, gdzie na naszym torze wraz z kadrą narodową sięgnął po tytuł Drużynowego Mistrza Europy Juniorów, a dzień później stanął na drugim stopniu podium Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów, przegrywając tylko z torunianinem Jakubem Kościechą. – Cieszę się, że po udanych dla mnie Mistrzostwach Europy, ekstraligowa drużyna widziała mnie w swoim zespole. Mam nadzieję, że pomogę w zdobyciu tytułu Drużynowego Mistrza Polski. Moje sukcesy podczas ME nie miały wpływu na podęcie przeze mnie decyzji o wypożyczeniu mojej osoby do częstochowskich Lwów – powiedział Małecki po podpisaniu kontraktu.

Na co dzień zawodnik wiele startuje także na swoim gnieźnieńskim torze. Na początku sierpnia wygrał z kompletem punktów w 8. rundzie Indywidualnych Mistrzostw Gniezna, zostawiając w pokonanym polu Pawła Kozłowskiego i Mariusza Małeckiego. Wraz z Mikołajem Menzem zdobyli oni także srebrny medal Mistrzostw Polski Par Klubowych Juniorów. Nasz nowy zawodnik został wypożyczony do końca sezonu i temat ewentualnej, dalszej współpracy jest zależny od jednego, kluczowego czynnika. – Mam nadzieję, że w najbliższej przyszłości Orzeł Gniezno wróci do Ekstraligi i znów będzie święcić sukcesy, tak jak to było kilkanaście lat temu. Dlatego też na chwilę obecną ciężko mi powiedzieć czy można mówić o dłuższym pobycie w Lwach – dodał nasz rozmówca.

Jak wspomnieliśmy, w niedzielę rusza faza play-off w Ekstralidze. W Świętochłowicach tamtejszy MS Śląsk podejmie toruński TSŻ, a w Lesznie – LKS Szawer zmierzy się z ULKS Mustangiem Żołędowo. Podopieczni Tomasza Pokorskiego do walki o medale wrócą 2 września, kiedy to udadzą się do Żołędowa.

Lwy Avia Częstochowa / lwy.info.pl

24 sierpnia 2018 | 11:07

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *