Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Karolina Koszela znów z rekordami świata! Uznana „Best of the Best”!

Karolina Koszela nie zwalnia tempa w zdobywaniu medali i biciu rekordów świata. Gnieźnieńska gwiazda sportów siłowych wywalczyła w Pabianicach Mistrzostwo Europy w trójboju siłowym federacji WUAP. Żeby były mało – znów dwukrotnie biła najlepsze wyniki globu!

Dla Koszeli ten rok mimo, że jest dopiero na półmetku, już jest rekordowy. Ostre tempo narzuciła sobie już pod koniec ubiegłego roku zostając MŚ w Siedlcach. Dalej było Zalesie i potrójna korona MP, by w maju zostać… Mistrzynią Grecji. Teraz do kolekcji dorzuciła Mistrzostwo Europy w kolejnej z federacji – WUAP. A jak Jej tym razem poszło?

W przysiadzie zaliczyła najpierw 200, później 220kg, by poddać się przy próbie 225kg. – Zabraklo przytrzymania i spięcia na dole w pośladkach i brzuchu, przez co nie zdołałam w pełni wyciągnac przysiadu. Na treningu siadałam już 230kg z łatwością wiec ten ciężar mnie nie przygniótł ale liczą sie detale, które jak się zaniedba to się mszcą – relacjonowała nam na gorąco. Ostatecznie Koszela poprawila swoją życiówke o 5kg i ustanowiła tym nowy rekord świata!

W wyciskaniu na klatkę niespodzianki nie było. Tutaj nasza zawodniczka ma ciągle wiele do poprawy i również tym razem była to jej najsłabsza konkurencja. – Moja cała technika wyciskania jest do poprawy. Nie robiliśmy tego juz na te zawody bo za mało czasu. Z trenerem przeznaczamy na to cały okres letni, by w końcu bariera 100kg pękła. 

Martwy ciąg. Tutaj wszystkich siłaczka wprawiła w euforie i nadrobiła straty z poprzedniej konkurencji. 220kg poszło pięknie i czysto technicznie, co okazało się znów rekordem świata!

Ostateczny wynik Koszeli to 530kg, co nagrodzono tytułem „Best of the Best” całych zawodów. – Cieszę się niesamowicie, jednak tym startem kończę pierwszy sezon 2018. Teraz chwila na odpoczynek i ruszamy z przygotowaniami do kwalifikacji na ARNOLD CLASSIC W USA, które odbędą się we wrześniu. Jeśli moje przygotowania przebiegną zgodnie z planem i bez komplikacji, to w marcu z moimi wynikami będę walczyć o złoto – zapowiada nasza rekordzistka świata!

WYKORZYSTYWANIE MATERIAŁU W CAŁOŚCI LUB CZĘŚCI, BEZ ZGODY AUTORA ZABRONIONE

17 czerwca 2018 | 08:34

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *