Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Gnieźnieńscy zapaśnicy znów na macie

W niedzielę, 5 lipca wznowili zmagania na matach młodzi zapaśnicy. W Bydgoszczy zorganizowany został ogólnopolski turniej drużynowy Bartnicki Cup 2.0 Freestyle Wrestling dla kategorii wiekowej 12-15 lat. Patronat nad imprezą przejął dwukrotny olimpijczyk (Ateny, Pekin) Bartłomiej Bartnicki, wychowanek Gwiazdy Bydgoszcz.

W zmaganiach udział wzięło 7 klubów – Gwiazda Bydgoszcz, Wisła Świecie, Sokół Lublin, Team Pelplin, CSiR  Dąbrowa Górnicza, ZKS Koszalin oraz Tęcza Środa Wielkopolska, w której składzie znaleźli się zawodnicy reprezentujący na co dzień 4 zaprzyjaźnione kluby. W ekipie Tęczy nie zabrakło zapaśników z Pierwszej Stolicy Polski – z Husarza Gniezno, oraz z Olimpijczyka Sulmierzyce i Grunwaldu Poznań.

Zawody, po prawie czteromiesięcznej przerwie, stały na bardzo wysokim poziomie sportowym, czego dowodem były bardzo zacięte pojedynki i pokaz wspaniałych umiejętności technicznych zapaśników podczas bezpośredniej konfrontacji.

Formuła meczów oparta była na przepisach stylu wolnego. Po losowaniu na dwie grupy drużyny rywalizowały ze sobą w 9 kategoriach wagowych w systemie „każdy z każdym”. Z każdej grupy wychodziły dwie najlepsze ekipy do walk półfinałowych, których zwycięzcy walczyli o najwyższe trofeum – Puchar Bartnicki Cup.

Ogromną niespodziankę sprawili zawodnicy Tęczy Środa Wielkopolska (z udziałem gnieźnieńskich młodych siłaczy). Pomimo to, że zawodnicy połączonych klubów nie byli faworytami  i trafili do tzw. „grupy śmierci”, pokazali się z jak najlepszej strony i wygrali wszystkie mecze w grupie. Pokonali Team Pelplin (faworyta do pucharu) wynikiem 6-3, ZKS Koszalin 5-4 oraz CSiR Dąbrowę Górniczą 6-3.

W walce półfinałowej spotkali się z gospodarzem turnieju Gwiazdą Bydgoszcz, którą zwyciężyli wynikiem 6-3. W finale również nie dali szans Sokołowi Lublin zwyciężając 6-3. Sukces zapaśników reprezentujących Tęczę jest tym większy, że od drugiego meczu rywalizowali bez jednego zawodnika, który uległ kontuzji i musiał zrezygnować z dalszego udziału w zmaganiach. Tym samym zjednoczone siły czterech klubów wielkopolski oddawały w każdym spotkaniu jeden punkt walkowerem.

Drużynowo zwyciężyła Tęcza Środa Wielkopolska przed Sokołem Lublin i Team Pelplin.

Tęczę Środę Wielkopolską reprezentowali:

– w kat. wagowej 38 kg Rafał Grzelak Tęcza Środa Wielkopolska,

– w kat. wagowej 41 kg Mateusz Dziadoszek Husarz Gniezno,

– w kat. wagowej 44 kg Mateusz Kulak Tęcza Środa Wielkopolska – uległ kontuzji,

– w kat. wagowej 48 kg Jan Skupin Husarz Gniezno,

– w kat. wagowej 52 kg Patryk Kaczmarek Grunwald Poznań,

– w kat. wagowej 57 kg Alan Bogucki Husarz Gniezno,

– w kat. wagowej 62 kg Eryk Bogucki Husarz Gniezno i Szymon Gibasiewicz Olimpijczyk Sulmierzyce,

– w kat. wagowej 68 kg Przemysław Wizner Olimpijczyk Sulmierzyce,

– w kat. wagowej 75 kg Piotr Zaworski Tęcza Środa Wielkopolska.

Na szczególne uznanie zasługuje Mateusz Dziadoszek (Husarz Gniezno), który wygrał wszystkie swoje pojedynki nie tracąc nawet jednego punku technicznego w stoczonych konfrontacjach.

07 lipca 2020 | 20:44

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *