Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Gniezno będzie w weekend europejską stolicą jiu-jitsu!

To będzie wydarzenie bez precedensu. Tak dużej imprezy halowej w jednym czasie i w jednym miejscu Gniezno jeszcze nie widziało. W weekend w obiekcie im. Mieczysława Łopatki przy ul. Sportowej odbędą się XIV Mistrzostwa Polski w brazylijskim jiu-jitsu. Przyjedzie do nas rekordowa liczba uczestników!

To będzie nie tylko wielkie sportowe święto dla miłośników tej dyscypliny, ale i próba generalna dla nowo wybudowanej hali. – Jeżeli ten obiekt to wytrzyma, to my też damy radę – mówi nam półżartem jeden z organizatorów Przemysław Gnat.

Obawy są uzasadnione, bo do Pierwszej Stolicy przyjedzie około 1200 sportowców z całego kraju i zagranicy (wymogiem jest posiadanie polskiego obywatelstwa). Jeżeli dodamy do tego trenerów, osoby towarzyszące i kibiców, aż strach pomyśleć co będzie się działo w hali w najbliższą sobotę i niedzielę. Walczyć będą najlepsi z najlepszych w swoim fachu.

To są nie tylko najważniejsze zawody w kraju, ale i drugie co do wielkości zmagania w Europie. Przyjedzie cała polska czołówka i lepszych już nie zobaczymy na naszym podwórku – mówi z dumą Gnat.

Co ważne, w weekend będzie komu kibicować, bo o medale i puchary powalczy wielu zawodników reprezentujących Gniezno. Jako gospodarze wystawimy mocną reprezentację.

Wygląda to tak, że kluby są połączone w duże teamy, które skupiają zawodników z różnych miast. Tutaj muszę się pochwalić, że Walka Gniezno wystawia trzecią co do liczby uczestników reprezentację. Na matach rywalizować będzie około 45 zawodników, więc będzie komu kibicować. 

Na co zatem liczy Walka w tych zawodach? Dziś nikt nie chce pokusić o szansę naszych fighterów, bo wiadomo, że po medal przyjeżdża tutaj każdy sportowiec. Dosłownie każdy wywalczony krążek będzie na wagę złota, dodaje P.Gnat.

 Oczywiście, że mam w głowie kilka osób, które bym widział na podium, ale poziom jest tak wyrównany i wysoki, że ciężko dywagować. Liczę jednak, że kilka medali w Gnieźnie zostanie. 

Rywalizacja rozpocznie się w sobotę o 9.00, a zakończy w niedzielę ok. 16.30. Jedną z gwiazd MP będzie mieszkający na stałe w Austrii Paweł Kozłowski (na zdj.) Popularny „Gremlin” to trzykrotny mistrz Europy, wielokrotny mistrz Polski i Austrii, oraz dwukrotny zwycięzca Grand Slam Abu Dhabi.

Organizatorami mistrzostw są Walka Gniezno, Urząd MIejski w Gnieźnie i gnieźnieński GOSiR. Honorowy patronat sprawować będzie prezydent Tomasz Budasz

31 października 2018 | 17:33

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *